Jak włączyć gry w Windows 7 Professional

Jak zdążono zauważyć, Windows 7 Professional w standardowej instalacji pozbawione jest gier. Nic dziwnego, gdyż wersja ta wyprofilowana została jak sama nazwa wskazuje do rozwiązań biznesowych. No bo po co komu gry w pracy. W pracy się powinno pracować a nie grać. Wydawało się, że dobre czasy pasjansa pająka pójdą w niepamięć wraz z migracją systemów na nowsze. Kombinatorzy mogli już zauważyć, że zwykłe przekopiowanie plików z Program Files z grami nie wystarczy, bo gry i tak się nie uruchomią. Istnieje jednak inne, prostsze rozwiązanie, nie wymagające kopiowania, ściągania i innych takich operacji. Na rozwiązanie wpadłem dzięki mojej dziewczynie, która ów system posiada zainstalowany na swoim pececie w domu. Nie jest jeszcze związana z jakąkolwiek firmą oprócz uczelni z której to właśnie dostała ten system. 

Kto więc chciałby pograć w gierki podczas gdy szefisko nie patrzy niech robi tak jak poniżej opisałem.

Na początek wchodzimy do panelu sterowania, i wyszukujemy wpisu " Programy i funkcje "


Programy i funkcje

 

Następnie w lewym górnym rogu okna naciskamy odnośnik " Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows "


Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows

Na sam koniec zaznaczamy w nowo otwartym oknie " Gry " i naciskamy ok.

Zaznaczyć Gry

Po kilku sekundach możemy już wejść do menu Start i wybrać interesująca nas grę..

Komplet Gier 🙂


Bookmark the permalink.

68 thoughts on “Jak włączyć gry w Windows 7 Professional

 1. Wielki dzięki :>, nie jestem jakimś komputerowcem i męczyłem się z pobieraniem jakiś gierek z internetu typu pasjans itp.

  Jesteś mistrzem ^^.

  Pozdrawiam.

 2. Dzięki wielkie, też miałem z tym problem, szukałem w necie jakichś beznadziejnych gierek, a tu się okazuje, że tak łatwo i szybko można było uruchomic tyle gier
  Pozdrawiam

 3. wszystko ładnie, pięknie, tylko mam zablokowany panel administratora na hasło i nie mogę niczego przestawić, ominąć, a nawet pobrać ;<

 4. Po włączeniu odnośnika ” Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows ” wyskakuje mi puste okno bez możliwości wyboru funkcji. Co robić?

 5. Aby móc używać narzędzia sfc, musisz być administratorem z uruchomioną sesją konsoli

  CMD uruchomione przez RPM > run as administrator

  Ten profil z którego korzystam to jedyny, który istnieje na tym laptopie i z pewnością jest jako admin

 6. Wielkie dzięki! Bez nawigacji długo musiałabym kombinować, a dzięki „łopatologii stosowanej” zainstalowałam GRY szybko, miło i przyjemnie 🙂

 7. Witam
  tak właśnie zrobiłem, gry są teraz widoczne w menu Start ale i tak się włączają i nie mam pojęcia co może być tego przyczyną???

 8. wielkie dzieki ponure dni to juz przeszlosc ciesze sie ze jest KTOS co pomoze drugiemu laikowi, mam wszystkie gry w pare sekund wow brawo .pozdrawiam

 9. Mam Windows 7 Professional 64bit . Nie mam gier. Próbowałem zrobić według podobnego opisu i nadal w folderze jest tylko „Explorator gier „. A gier jak nie ma tak nie ma. Co wobec tego mam zrobić aby mieć chociaż ze 4 gry.?

 10. Jesteś mistrzem! Już chciałam bawić się w ściąganie. Ja tak samo mam WIN 7 z uczelni. Szkoda tylko, że nie ma Pinball’a. 🙂

 11. Witam ja mam problem z grami ale taki że gry niby się uruchamiają w pewnym momencie okno zachodzi mgłom wyskakuje okienko rozwiązywania problemów wyszukuje zamyka się a pojawia się komunikat o błędzie „Plik wykonywalny dla gry Pasjans” „Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie.” Zamykam i nic żadnej reakcji a system jest Windows 7 Home Premium 64 bitowy, najdziwniejsze jest to że na próbę zainstalowałem trochę nowszy i jest to samo, a sam system działa jak by nigdy nic komp Intel dwu rdzeniowy 2×3.40 tyle samo taktowany RAM DDR 2 6 gigabajtów, to przecież powinno śmigać ino szum a tu figa z makiem, ale komp ma moduł TPM to może on coś blokuje?, komp dostałem w prezencie z Niemiec ale to chyba niema znaczenia?, gierki Internetowe działają jak trzeba. Pozdrawia narka!.

  • Znalazłem niekonwencjonalny sposób na te dolegliwość. Uruchamiasz grę… pojawia się komunikat ” plik wykonywalny…przestał działać” OK, teraz zrób tak: uruchom grę i zanik pojawi się komunikat kliknij w opcje. Wymaga to sporego refleksu i przećwiczenia. Jak się już uda, odfajkuj wszystkie oznaczone. Gra zacznie działać. Po ponownym uruchomieniu gry możesz oznaczyć opcje, będzie już OK.

 12. Wieeeelkie dzięki Cudowny Człowieku. Jestem w świecie komputerów durną babą, ale Twoje wskazówki nawet ja pojęłam. Życie przy pasjansie dzięki Tobie znowu nabrało blasku! Dzięki za życzliwość i bezinteresowną pomoc tylu ludziom!

 13. Można jeszcze dodać TEN folder z prawej strony menu Start:
  LPM na pustym prawym polu menu > Właściwości > Dostosuj > Gry > wyświetl jako łącze.
  i zatwierdzamy OK… i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *