Every Street Challenge w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Poniżej mapa Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce (obszar na szaro) Kolorem czerwonym oznaczono drogi już „zaliczone”. Drogi oznaczone kolorem białym — do zaliczenia. Reszta wokół wycięta. Pomarańczowe — to granica gminy.

Wszystkie ślady GPS w dostępne w plikach GPX zebrane za pomocą aplikacji mobilnej Strava lub zegarka Garmin.
Być może w przyszłości udostępnię interaktywną mapę, ale muszę jeszcze pomyśleć jak to fajnie wykonać. Przykładowo StatsHunters zbiera wszystkie aktywności (z możliwością ich filtrowania) ale mam w planie własną aplikację z możliwością wycięcia tylko wybranego obszaru.

Wander.Earth — (81.00 % Complete) niestety nie jest zbyt dokładne :/ nie zbiera wszystkich dróg. Jak każda z aplikacji bazuje na ogólnodostępnej mapie OSM jednak ta w szczególności „na wioskach” nie jest zbyt dokładnie oznaczona – jak chodzi o drogi. Przykład: wiele jest dróg dojazdowych, które powinny być jako „polna lub leśna” albo „czwartorzędna”, lub „lokalna” przez to właśnie mapa/ aplikacja nie uwzględnia dróg tego typu. Oczywiście poprawiam mapę (skoro gdzieś byłem to wiem co tam jest). I zachęcam wszystkich do nanoszenia poprawek swojej okolicy, dzięki czemu jakość map będzie jeszcze dokładniejsza 🙂

Zostało dosłownie kilka dróg i ewentualne „poprawki” bo być może coś przeoczyłem / coś mi umknęło. Być może można wjechać gdzie założyłem, że wjechać nie można.

Starałem się unikać prywatnych terenów (tylko drogi publiczne, ogólnodostępne) ale i tak wiem, że w kilka pól pojechałem za daleko. Przepraszam, wyglądało to jak droga dojazdowa. Teraz przy planowaniu trasy posiłkuję się Geoportalem i siatką działek, więc łatwiej wykluczyć tereny prywatne.

2 thoughts on “Every Street Challenge w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *