Zanim zamówisz pakiet FunPack HD w TP powinieneś wiedzieć o…

Telekomunikacja Polska wprowadziła na rynek nową usługę/promocję o nazwie FunPack HD w której to klienci mają możliwość korzystania z usługi telefonii, telewizji oraz internetu po obniżonych cenach. Oferta wygląda dość ciekawie, niewątpliwie ceny są kuszące. Ba! napiszę nawet, że gdyby tylko na mojej linii dało się podłączyć Neostradę, to pewnie bym z niej skorzystał. Na nieszczęście, czy też jak się okaże w dalszej części wpisu na szczęście nie ma możliwości technicznych na podłączenie mi Internetu z TP. (Jak się ostatnio dowiedziałem możliwość by się znalazła, ale musiałbym wyłożyć 23000zł na modernizację łącza. Nie, nie pomyliłem się wpisując kwotę dwadzieścia trzy tysiące polskich nowych złotych.)

Dlaczego więc cieszę się, że nie korzystam z TP? Ano już wyjaśniam.

Miałem ostatnio możność instalowania anteny satelitarnej oraz podłączania zestawu właśnie z FunPack HD czyli dekoder TV + Livebox. O ile podłączenie zestawu w bloku nie wymaga zbyt wielkich nakładów pracy (małe pomieszczenia, zazwyczaj jedno gniazdko telefoniczne, komputer blisko TV), tak w domach jednorodzinnych już nie jest tak ciekawie.

1. Internet

Klienci mieszkający we własnych domach miewają również jedno gniazdko telefoniczne – i nie znajduje się ono zawsze przy komputerze, gdyż w czasach gdy montowano telefony o internecie jeszcze mało kto słyszał a i komputery nie były tak rozpowszechnione. Poza tym, i gniazdko i telefon (jak się najczęściej przekonuję) znajduje się mniej więcej w centralnej części domu jak korytarz, przedsionek etc. tak, by wszędzie było słychać jak ktoś dzwoni. W nowej usłudze TP aparat telefoniczny nie może być podłączony bezpośrednio do gniazdka ponieważ od teraz telefon działa przez Internet a więc winien być podłączony poprzez Liveboxa. Wniosek nr.1:

Miałeś telefon z dala od komputera? Szykuj się na modernizację instalacji! Przykład: Dom jednorodzinny. Gniazdko telefoniczne oraz aparat zamontowane w przedpokoju na parterze. Dziecko chce korzystać z komputera w swoim pokoju na piętrze. Rozwiązania:

 1. Livebox u dziecka telefon na dole (ciągniemy 2 dodatkowe kable na piętro),
 2. Livebox i telefon na dole (ciągniemy 1 dodatkowy kabel na piętro – do komputera)


2. Telefonia

Gdy ktoś ma większy dom, gniazdek jest więcej, a przy każdym z nich osobny aparat telefoniczny Normalne prawda? Niestety nowa usługa zmienia nieco postać rzeczy. Jak wspomniałem kilka wierszy wyżej aparat telefoniczny nie może być doń podłączony bezpośrednio ponieważ od teraz telefon działa przez Internet a więc winien być podłączony poprzez Liveboxa. Wniosek nr.2:

Masz kilka aparatów w domu? Szykuj się na modernizację instalacji! Przykład: Masz 3 gniazdka, z których 2 są na dole 1 u góry. Rozwiązania:

 1. Rezygnujesz z kilku aparatów na rzecz jednego – przez Livebox
 2. Zaopatrujesz się w rozdzielacze i ciągniesz kable od Livebox do każdego gniazdka

To jeszcze nie koniec z telefonami… Gdy usługa zostanie uruchomiona, połączenia „po staremu” nie będą możliwe. W telefonie słychać będzie tylko automatyczną sekretarkę powtarzającą formułkę „Państwa linia jest przystosowana do świadczenia usługi […]”. Należy Pamiętać, iż telefonowanie przez Internet wymaga aby aparat telefoniczny posiadał możliwość tonowego wybierania numerów. Wniosek nr.3:

Twój telefon nie ma wybierania tonowego? Szykuj się na zakup nowego aparatu! Przykład: Twój telefon po podłączeniu do Liveboxa nie działa. Rozwiązania:

 1. Twój telefon nie posiada tonowego wybierania numerów. Należy zakupić nowy aparat telefoniczny.
 2. Twój telefon posiada tonowe wybieranie numerów. Na aparacie bądź słuchawce (jeśli jest na niej klawaitura numeryczna) powinien być przełącznik PULSE/TONE lub podobny np. P/T. Nalezy oczywiście przełączyć na TONE lub T.

Sprawę z telefonami i Liveboxem mamy chyba załatwioną. Wiemy już co robić i jak podłączyć telefon. Możemy teraz dzwonić i korzystać z internetu. Czas na podłączenie telewizji.

3. Telewizja

Podłączenie anteny nie różni się niczym od instalacji innych dostawców telewizji satelitarnej. Przykręcenie uchwytu, ustawienie anteny na Hotbirda, podłączenie kabla do dekodera. Uruchamiamy dekoder… STOP! Najpierw należy zwrócić uwagę na fakt, iż dekoder TP wymaga połączenia do Internetu a więc i do Liveboxa. Wniosek nr.4:

Masz telewizor z dala od Liveboxa? Szykuj się na modernizację instalacji! Przykład: Dom jednorodzinny. Gniazdko telefoniczne w przedpokoju na parterze, Livebox na piętrze u dziecka, chcesz oglądać TV w salonie na parterze. Rozwiązanie: Ciągniesz kabel (skrętka) od Liveboxa do dekodera. (to już kolejny przewód od routera, pamiętaj, że przeniosłeś już Livebox do pokoju dziecka -1 kabel i podłączyłeś telefon na dole -2 kabel) 

Dopiero od teraz możesz w pełni wykorzystać możliwości usługi. Dużo było pracy? No cóż… Wydaje mi się, że oferta zakłada, że mamy wydzielony jeden pokoik w mieszkaniu, w którym mamy jedno gniazdko telefoniczne, korzystamy tam z komputera i mamy tam też telewizor. OK, scenariusz możliwy w malutkich domkach lub blokach ale nie w domach jednorodzinnych. W ekstremalnych przypadkach do podłączenia zestawu trzeba poświęcić kilka dobrych godzin. Pewnych przyzwyczajeń nie da się zmienić np. umiejscowienia aparatu telefonicznego w szczególności u osób starszych. Stąd do odbioru Internetu wymagane jest podłączenie kabla lub wyposażenie komputera w dodatkowe bezprzewodowe karty sieciowe co jak wiadomo w przypadku znacznej odległości i ilości przeszkód takie jak ściany może uniemożliwić poprawny odbiór fal wysyłanych przez ten router. Kolejną sprawą jak pisałem jest telewizja i nieszczęsny przyłącz do Internetu. Pół biedy, gdy telewizor jest blisko, ale gdy mamy go po drugiej stronie domu, to przeciąganie kabla nie rysuje się zbyt ciekawie.

Po co powstał ten tekst? Aby uświadomić przynajmniej części widowni, że przyłącz zestawu reklamowanego przez serce i rozum może okazać się trudnym, bądź niemożliwym przez zwykłych użytkowników. Niestety TP (i ich podwykonawcy) nie zajmują się montażem telewizji satelitarnej – części usługi którą sami sprzedają, a na ich stronach internetowych można jedynie znaleźć kontakty do zewnętrznych firm. Jeśli zamierzamy skorzystać z ich usług, po przeczytaniu tego tekstu będzie mniej więcej wiadomo co należy przygotować, by ułatwić im pracę i skrócić ich pobyt w naszym mieszkaniu. Chcąc nie chcąc uruchomienie usługi wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów czasowych jak i pieniężnych.

PS. Nie odpowiedziałem jeszcze na pytanie dlaczego zadowolonym że nie korzystam z TP… Mam za free Internet o czym w kolejnym wpisie, telefon za jeszcze mniejsze grosze a TV nie oglądam…

185 thoughts on “Zanim zamówisz pakiet FunPack HD w TP powinieneś wiedzieć o…

  • Nie jest tak żle w komputerze mom zainstalowany taki adapter cena do 20 zl i mam wi fi bez podłączania komputeru do livboxa co prawda linię telefoniczną musiałam podpiąc ale telefon jest bezprzewodowy więc słuchawka leży tm gdzie chcę a nie w okolicy dekodera przynoszę ją tylko co kilka dni aby się naładowala

  • Witam Mam pytanie następującej treści:skłaniam się zamówić FunPack .20Mb/s ,telewizję nie przez talerz tylko przez inernet, i telefon stacjonarny .Czy to dobra decyzja ? Dziękuję

   • Ciężko powiedzieć jednoznacznie. Zależy jaka jest konkurencja w Twoim regionie, czy przypadkiem, ktoś nie ma podobnej, lub lepszej oferty, jakie są warunki techniczne Orange. Czy poleci Ci faktycznie 20Mb/s czy mniej. Pamiętaj, że umowę podpisujesz na prędkość DO 20Mb/s tak więc jak poleci 11Mb/s to Orange się teoretycznie wywiązuje z umowy. Poza tym, trzeba by się zastanowić, czy nie lepiej wziąć usług pojedynczo. Np TV z Cyfry czy N’ki czy czegoś tam jeszcze innego. Tak samo z telefonem, można wziąć przez VoIP. Albo wygodnie w Orange płacić jeden rachunek. Niestety jednoznaczna odpowiedź nie istnieje.

    • Kolego, nie napisałeś najważniejszego. Pod koniec umowy chciałem wrócić do rozwiązania z przed FunPack. Niestety, to nie jest takie proste. Aby tego dokonać muszę (tak jakby) rozwiązać umowę, zwrócić sprzęt i numer telefonu. I zacząć procedurę od początku. Istnieje duża szanasa, że:
     1. Mój numer będzie już zajęty.
     2. Moje miejsce na centrali posiada już ktoś inny.
     3. W związku z brakiem miejsca na centrali, nie ma możliwości instalacji linii analogowej.
     4. Przy próbie zmiany operatora, potrzebna jest linia analogowa, a przy FunPack jej nie ma. Nazwałbym to raczej linią wirtualną.

     Piszę o tym, bo jestem w momencie podpisania nowej umowy i chciałem zmienić na ofertę netii, która zwie się dropss. Niestety bez linii analogowej się nie da.

     • No tak. Numer powinien przejść na VoIP. Dostałeś inny numer? (ten stary) nie powinien zostać zajęty, cały czas powinien być Twoją własnością. To z miejscem w centrali się zgodzę.

    • Od miesiąca mam FunPacka podłączonego do nowego routera FunBoxa .Nie wszystkie telefony analogowe działają prawidłowo po podpięciu do niego . Sprawdźcie za nim kupicie .U mnie dzwonek przestał działać .Dwa, najlepszej firmy działają prawidłowo ,stary ,taki 13 letni i nowy

  • Po wifi nie ma problemu jak masz net ftth,lub opcje do 80mega,przy opcji do 10 dawna neostrada na starej infrastrukturze tylko skretka i opcja funpacka sat, z opcja skretka przez caly dom do drugiego mulyiroomu lub opcja jeden multi.

 1. A ja wzięłam – przed tym tekstem…i teraz jest płacz i rozpacz. Nie wiem właściwie co z tym wszystkim zrobić, bo domownicy nie zgadzają się na kable rozciągnięte po całym, dwupiętrowym domu 🙁 I oczywiście TPSA nie poinformowała o tym, jakie wymagania ma spełniać mieszkanie, żeby usługa była w ogóle realna do zrealizowania. Myślicie, że próba rozwiązania umowy ze względu na brak możliwości technicznych jej realizowania (i niepoinformowaniu o tym wcześniej przez operatora), ma sens?

  • Ja radzę spróbować – sprawa jest do wygrania. Jeżeli Orange nie przychyli się do rozwiązania umowy należy zadzwonić do UKE – i tam się wszystkiego dowiedzieć. Uwierz mi, że tylko w ten sposób jesteś w stanie wygrać sprawę. Ja miałam 1,5 letnie perypetie z przepisaniem nr tel w Netii i sprawy z neostradą – gdyby nie UKE nigdy nie zostały by one zakończone.

 2. Telefon HD VoIP w tp nie działa dobrze (telefon podlaczony do livboxa) . Od samego poczatku sa klopoty z telefonem. (wydatek 150zł ) Zazwyczaj objawia sie to tak ze nie mozna dodzwonic sie na numer. W słuchawce ciągle słychać sygnał „linia zajeta”
  Jak telefon byl analogowo to bylo ok

 3. Zauważyłem, że u ludzi występuje także takie coś, że jak się do kogoś dzwoni i odłoży słuchawkę to „numer” dzwoni jeszcze kilkanaście sekund i czasem się rozłączy a czasem nie. Dopiero trzeba odebrać no i wtedy następuje rozłączenie. Ciekawe tylko czy klienci płacą za zrealizowanie połączenia.

 4. Nie wiesz czemu założyłeś iż LiveBox musi być na górze? Nie mogłeś go zostawić na dole i na górę pociągnąć tylko jeden kabel? Dzięki temu, zaoszczędził być 3 kable między poziomami. Inna sprawa, według mnie po staremu można było podłączyć wszystkie trzy telefony pod jedną linię SIP. Według mnie, powinno to spokojnie dziać, choć nie wiem czy mocowo gniazdko by wytrzymało.

 5. [b]@Spex[/b] – a to do kogo pytanie? Bo we wpisie opisane są dwa przypadki, gdy Livebox stoi na parterze i na piętrze… więc nie wiem kto tak zakłada.
  Co do drugiej sprawy – jak to rozwiązuje problem jeżeli telefony będą w różnych lokalizacjach w domu? I o którym gniazdku myślisz? Bo w nowej usłudze telefon podpina się owszem do gniazda ale w Livebox…

 6. Chodziło mi o piętro.

  A co do telefonu, to przypadek jaki pisałeś o 3 telefonach. Po prostu LB podłączasz do jednego gniazdka w ścianie, a telefony dalej są podpięte do pozostałych (oczywiście „miasto” odłączasz).

 7. Przepraszam jeśli Cię znów źle rozumiem, ale jeśli piszesz o przypadku z trzema gniazdkami, to tam zakładam, że jedno z nich jest u góry a nie Livebox.

  To ostatni przykład zakłada, że ciągniemy 3 kable. (2 tel. i 1 skrętka). Jeśli LB byłby na dole to na górę wleczemy tylko skrętkę i oszczędzamy 2 przewody (nie 3)- wydłużając przewód od Internetu. Teraz trzeba wybrać czy dublujemy połączenia tańszym kablem czy wydłużamy droższy.

  Można też zostawić LB u góry i zamiast ciągnąć 2 kable tel., użyć skrętki (bo tam są 4 pary) ale czy to nie będzie partyzantka? I czy pan Jan Kowalski ma zaciskarkę oraz RJ11 i sobie z tym poradzi?

  Z 3 aparatami zawsze trzeba będzie pociągnąć przynajmniej jeden dodatkowy przewód, już nie mówiąc o tym, że trzeba jakoś odseparować wszystkie telefony od linii „zewnętrznej” zostawiając tylko podłączonego doń LB.

  To ile przewodów użyjemy i jak bardzo zdublujemy połączenia zależy od estetycznych upodobań mieszkańców lub konieczności instalacji LB w danym miejscu.

  Więc choćby nie wiem co, to i tak będzie niezły galimatias. Chyba, że są jeszcze jakieś inne rozwiązania.

 8. A mój brat ma ten funpack i jest ok. Z instalacją mi akurat pasuje, tak wynika z tego opisu, brat też był i mówił że problemu nie będzie- przynajmniej dla mnie/

 9. Autor chyba zapomniał o WiFi, kto dzisiaj ciągnie kable, podłącza każdy telefon do gniazdka (są telefony bezprzewodowe). Jeżeli sygnał WiFi po drodze jest za słaby to dodajemy AP i po problemie.

  • Livebox to na starcie słabe wifi i z miejsca stata kilkudziecięciu procent przepływności wiec w przypadku stropu być może AP to standardowa rzecz. Są jeszcze liveplug ale cena i wydajność zbyt niskie.

 10. Witaj [b]Chris[/b] – Jeśli chodzi o WiFi to na pierwszy rzut oka rozwiązuje to problem ale… Czy każdy komputer stacjonarny posiada kartę Wifi? Chyba nie. A jeśli nie posiada to trzeba takową zakupić, i tu już robi się dodatkowy koszt. Potem po zakupie trzeba się jeszcze połączyć z siecią, cześć ludzi to potrafi, część niestety nie. Tym więcej ludzi nie będzie potrafiła skonfigurować sobie AP (przypominam że tu już byśmy musieli zakupić kartę WiFi do komputera oraz AP) – zajmujemy kolejne gniazdko, i musimy gdzieś umieścić kolejne urządzenie – a chcieliśmy mieć tego jak najmniej.

  Co do telefonów bezprzewodowych… Owszem że są takie telefony. Tylko że każdy z nich ma „bazę”/”matkę” czy jak ją tam zwał, która do gniazdka wpięta być musi . I niestety co jakiś czas trzeba odłożyć słuchawkę, aby akumulatory się naładowały. Poza tym gro ludzi ma „zwykłe” aparaty ze słuchawką na kabel, bo po co mają zmieniać skoro taki im działa? Z resztą ja trafiam nawet na aparaty bez wybierania tonowego…

  „kto dzisiaj ciągnie kable” – oj zdziwił byś się. Są jeszcze ludzie którzy tak chcą bo tak, i nie przekonasz ich. Poza tym połączenie kablowe jest stabilniejsze, bezpieczniejsze…

 11. Sasni, w sumie masz rację. Są typy które nie przekonasz do 21-wieku. Więc dziwię się dlaczego zamawiają takie coś ja TV-HD, internet…to nie ich świat.

 12. Część ludzi sama nie wie co robi. W szczególności osoby starsze, albo mniej obeznane. To wina handlowców, którzy dzwonią i przedstawiają ofertę nie do odrzucenia. My wiemy jak rozmawiać z takimi ludźmi, ale osoby starsze są tak wychowane, że słuchawką nie rzucą. Z drugiej strony konsultant ma często płacone od złapanej „sztuki” i on wręcz nie może jako pierwszy zakończyć rozmowy, więc będzie drążył dopóty, dopóki osoba się nie złamie. To jest takie wpychanie oferty na siłę. Spotykam to na każdym kroku, czy to banki, operatorzy czy inni. Schemat jest mniej więcej jeden. I niektórzy się zgadzają tylko dlatego, żeby dać im spokój.

 13. Witam, ja mieszkam w kamienicy i noszę się z zamiarem wzięcia funpack hd a dokładnie internet 10 mb, telefon oraz tv w cenie 114 zł za miesiąc. Nie mam problemu z ciągnięciem kabli bo uważam to za stabilniejsze połączenie. Co pan o tym sądzi.

 14. Witaj [b]Kazik[/b] – to chyba pytanie do komentującego o pseudonimie [b]Chris[/b].
  No właśnie. Każdy podłącza jak mu się podoba, jak mu wygodniej, albo jak ma z góry przykazane. Każde mieszkanie jest inne. Więc raz połączenie na kablach będzie „wygodniejsze” a gdzieś indziej m.in. jak jest we wpisie będzie to udręka. To samo z WiFi. Poza tym nie wszędzie da się zastosować połączenie bezprzewodowe. Np. Liveboxa do dekodera nie podłączysz przez WiFi. Tak samo Liveboxa z linią telefoniczną też nie. Morał wpisu pozostaje ten sam. Im większe mieszkanie / mnogość połączeń, tym więcej ingerencji i modernizacji wymagać będzie instalacja.

 15. Kabelki mi nie przeszkadzają bo w moim pokoju jest ich sporo, jestem audiofilem więc wszelkie kable łączące sprzęt oraz głośniki są na widoku ( wydałem sporo na nie więc mają być widoczne )
  Mam jeszcze pytanko odnośnie płynności usługi, internet ( czy są jakieś limit do ściągania danych ). Dzięki za odpowiedź, jutro chce iść podpisać umowę.

 16. [b]Kazik[/b] – Ja w TP nie pracuję, wszystkie informacje znajdziesz w cennikach / regulaminach. Ale o ile mi wiadomo Neostrada i te pakiety nigdy nie były ograniczone limitem ilości pobierania danych.

 17. @Kazik
  Właśnie jestem po rozmowie (z Orange) i też dostałem taką samą propozycję. Gdyby nie było VoIP to bym brał, ale naczytałem się wcześniej w necie, że ta technologia u nich jeszcze kuleje, to na dzien dzisiejszy sobie odpuszczę. Nie ma limitu na internet.

 18. I właśnie te problemy z telefon mi się nie podobają. Nie mam zamiaru się wkurzać na telefon, ma być sprawny cały czas. Teraz jestem w kropce i nie wiem co robić.

 19. Pragnę tylko dodać, że w w/w usłudze – jeśli nie ma Internetu nie będzie też telefonu, ponieważ ten zależny jest od Liveboxa. Ponadto – każdorazowa przerwa w dostępie do prądu skutkuje brakiem telefonu. W sytuacji ekstremalnej (bez prądu) po „staremu” można dzwonić, po „nowemu” można zapomnieć o telefonowaniu. Linia telefoniczna analogowa jest niezależna od elektrycznej (prądowej).

  • bzdura jak jest przerwa w dostawie prądu telefon działa a jak telewizor znajduje się z dala od livebox to są adaptery do neostrady podłącza się do portu usb w tv i działa

 20. Pingback: sasni.eu

 21. ja opanowałem tuner bezprzewodowo. trzeba dokupić tplinka i ustawić na klienta i wszystko hula. livebox jest przy kompie na piętrze a tuner działa sobie na parterze. jedynie jest problem z telefonem – co jakiś linia jest zajęta.

  • mój telefon działa bez zarzutu a mam liveboxa bardzo długo od początku kiedy pojawił się w tp może trzeba by skonfigurować jeszcze raz

 22. jeżeli ktoś uważa że może mieć problemu z przyłączeniem się do sieci Orange – Funpack , proponuję moje usługi darmowo ! nie pobieram opłaty za pomoc i montaż instalacji.

 23. Czy u wszystkich jest taki problem?

  Modem livebox, mam telewizję, internet i telefon w pakiecie orange. Problem polega na tym że kiedy dzwonię do rozmówcy i ja mówię to on mnie słyszy dobrze natomiast kiedy rozmówca zaczyna mówić to jego głos jest zniekształcony, charczący nie można nic zrozumieć. Co ciekawe rozmówca słyszy w swojej słuchawce swój głos tak samo zniekształcony. Czy ktoś spotkał się z czymś takim. Porozumiewanie się jest utrudnione a wręcz nie możliwe. Proszę o radę.

  [b]Odp:[/b] Jakieś mikrofiltry w zestawie masz podłączone przed telefonem stacjonarnym? Jak masz Internet i stacjonarkę na tym samym kablu to chyba trzeba, poziom dB wzrasta żeby internet działał co może być powodem ” szumów, trzasków ” podczas rozmowy

  [b]Odp:[/b] Mikrofiltry są ale czy są czy nie ma jest tak samo. Telefon i internet jest podłączony do liveboxa, zachciało mi się pakietu. Wydaje mi się że coś jest niedopracowane i się sprzęga. Stąd pogłos (echo) i charczenie w słuchawce u rozmówców i u mnie kiedy rozmówca mówi. Tylko dlaczego jak ja mówię słyszą mnie bez żadnych zakłóceń.

  [b]Odp:[/b] może ty masz VOIPa ? to wtedy ma byc podlaczony bez filtrów do liveboxa

  [b]Odp:[/b] To jest VOIP, niestety i wszystko jasne, połączenia na starych liniach telekomunikacji sprzed 50 lat. Tylko co z tym teraz zrobić?.

  [b][color=red]Na przyszłość przed wrzuceniem bezmyślnie rozmów z jakiegoś forum prosiłbym o wcześniejsze posegregowanie wypowiedzi i ustawienie odpowiedniego formatowania.[/color] Sasni [/b]

 24. Witam.
  Jestem nowym posiadaczem pakietu funpack i mam nie lada problem.
  Do tej pory miałem podłączone trzy aparaty telefoniczne na jednej linii i nie było z tym żadnego problemu. Od kiedy mam telefonię internetową, nie działa to już tak jak kiedyś.
  Sygnał z liveboxu (wyjśćie Line) rozdzieliłem rozdzielaczem:
  1) pierwsze wyjście z rozdzielacza – jeden telefon
  2) drugie wyjście z rozdzielacza – dwa telefony
  Problem polega na tym, że jak ktoś dzwoni, odbierając telefon nic się nie dzieje, wszystko jest ok, dopóki nie odbiorę drugiego telefonu. Wtedy rozmowa jest ucinana na pierwszym telefonie i kontynuowana na drugim.
  Czy jest jakiś sposób / filtr aby możliwa była rozmowa na wszystkich aparatach?
  Z góry dzięki za odpowiedź.

 25. Dzień dobry,
  ja również jestem nową posiadaczką pakietu funpak. Livebox ładnie podłączony do kompa, telefonu. Wszystko gra. Problem pojawia się przy dekoderze.
  Dekoder musi być podłączony z liveboxem. U mnie w domu livebox jest na piętrze, telewizor i dekoder w parterze. Czy ma ktoś może pomysł jak połączyć livebox’a z dekoderem? Ciągnąć kabla po połowie domu i klatce schodowej odpada, urządzenie liveplug też bo gniazka są na różnych fazach.
  Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

 26. Ciekawe forum . Dzisiaj właśnie namawiano mnie na zakup pakietu funpak . Teraz widzę że dobrze zrobiłem nie zgadzając się na zakup . Jest jeszcze jeden problem o którym raczej nikt nie wspominał . Część domków jednorodzinnych ma instalacje alarmowe podłączone centralkami do linii telefonicznej . Podejrzewam że instalacja funpaku uniemożliwia przesyłanie sygnału centralką od alarmu do firmy monitorującej lub wymusi całkowitą zmianę systemu alarmowego bo sygnał biegnie nie po linii internetowej a tradycyjnej analogowej .

 27. [b]ruksz [/b] – to w sumie Blog a nie forum.

  Żeby nie było… Absolutnie nie namawiam Państwa do rezygnacji z tych usług. Nie odradzam też jego zakupu. Wpis ma jedynie uświadomić czytelnika co się wiąże z jego zakupem.

  [b]Asia [/b] – nie można kabla puścić na zewnątrz?

  [b]rafi [/b] – może warto zadzwonić bezpośrednio do Orange na pomoc techniczną?

 28. – wychodzi na to, że ten Fun Pack to lipa.. :-((( ! Tak jak LB1 a i LB2 to nie szczyt marzeń – wiesza się WIFI podobnie jak w LB1, na kablu jest ok! Może w przyszłości poprawią ten Voip…na razie to żenada…obniżyli parę zeta w packu i mają ludzie „klocki”..no cóż siła reklamy czyni cuda (serce i rozum) hehehe

 29. Osobiście uważam, że płacenie 10 zł miesięcznie za wypożyczenie LB to kompletnie nieekonomiczne rozwiązanie. Lepiej już zakupić jakiś router ADSL na własną rękę, płacąc ok 120 zł, a po roku inwestycja się zwróci i urządzenie jest naszą własnością.

 30. ja mam taki problem ; jak chce zadzwonic to slysze Państwa linia jest przystosowana do świadczenia usługi w stacjonarnym nie da sie dodzwonic . Podlaczylem tela do LiveBoxa i cisza mam przelazone na tonowe wybieranie wie ktoś o co chodzi ?//

 31. Zapewne jest taka możliwość, im zrobisz to wcześniej tym lepiej. Nie wiem na 100% ale masz na to chyba 14 dni. Ja na Twoim miejscu poszedł bym do byle jakiego salonu i poprosił o rozwiązanie umowy. Ew. Jeśli salon daleko dzwoniłbym na infolinię.
  [b] Pozdrawiam użytkowników FAXÓW którzy zamówili sobie FunPacka 🙂 Przykro mi, ale musicie zapomnieć o faxowaniu.[/b]

 32. Witam!
  Ja mam pytanko trochę bardziej skomplikowane. Otóż szwagier aktywował w domu neta i tel. hd wziął w zasadzie funpacka ale tv nie poszło -deaktywowali mu na razie usługę. Moje pytanie brzmi: czy da się wziąć do tego zestawu dekoder sat i korzystać z niego w innym miejscu? „Odkupił” bym od szwagra tv (korzysta z innej) bo różnica między 2 a 3 usługami jest niewielka. Dodam że korzystam z LLU netii (to na wypadek gdyby dekoder sat musiał korzystać z jakiegokolwiek netu). Za wszelkie info będę wdzięczny.

 33. Witam,
  Mam oto takie pytanie, w czwartek podpisałem umowe z kurierem, a dzis dzwoniąc na Orange pan powiedizał mi że umowa aktywowana jest dziś (No OK to jeszcze pasuje). Mam od nich funpack i mam w tym internet i telewizje:
  Mam takie oto pytanie czy musze podłączać telewizje ? Czy moge ją odłozyc do szafy ? I kiedy będzie dostarczone moje łacze 6 MB/s(pan w Orange powiedział mi ze 10 dnia od daty aktywacji u nich czyli 06,07,2012r.)
  Czy to jets prawda prosze o odpowiedź 😉

 34. [b]Praton[/b] – Oczywiście możesz odłożyć dekoder do szafy. Możesz ale nie musisz korzystać z telewizji. Rozumiem, że masz TV przez ADSL a nie przez SAT…

 35. Tak, zadziała. Przynajmniej jak próbowałem z pół roku temu to śmigało. Dzięki netowi masz co jakiś czas aktualizacje dekodera, i tv na żądanie. Poza tym nie mam pojęcia po co. Jak uruchomisz dekoder z netem i potem odłączysz wtyczkę to tv będziesz miał do czasu aż nie wyłączysz dekodera. Najwidoczniej wymóg ten jest ustawiony softowo, żeby każdy „tępy” musiał mieć wszystko podłączone i nie dzwonił na infolinię z problemem typu „bo ja sem nie mogem ściągnąć M jak miłość wczorajszego”…

 36. Mam pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość: miałem zwykłą neostradę a teraz zmieniłem na funpacka. Czy po podłączeniu liveboxa (a do niego tylko telefonu) będzie działał równocześnie „stary” internet? Czy też od tej pory internet działa tylko i wyłącznie przez LB?

 37. Wytłumacz proszę co masz na myśli pisząc „stary” internet.
  Jeżeli chodzi o równoczesne działanie to można jednocześnie gadać przez telefon i surfować w sieci.
  Teraz też masz neostradę, nic się nie zmieniło. A FunPack to tylko nazwa 2 lub 3 usług „spakowanych” w jedną – telefon, internet i ewentualnie TV.

 38. FunPack to chyba nie tylko spakowane usługi, ale w przypadku telefonu przejście na VOIP? Chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu LB (i wpięciu do niego tylko telefonu i TV) mogę równocześnie nadal mieć stary router (ADSL) – i korzystać z internetu poprzez ten router – wpięty bezpośrednio do gniazdka telefonicznego? Oczywiście ten router musiałby być ponownie skonfigurowany? Mógłbym to sprawdzić w praktyce – ale …wszystko sprowadza się do przerabiania sieci domowej ;-( Więc wcześniej wolę zapytać 😉

 39. Nie ma takiej opcji. Nie możesz mieć 2 urządzeń podłączonych do jednej linii na tym samym loginie. Jednego zawsze będzie wywalać. Możesz natomiast skonfigurować wszystko na LB a ten drugi router używać jako Repeater czyli przedłużacz sygnału. Ewentualnie wyłączyć wi-fi na LB, i używać tylko z tego drugiego routera sieci bezprzewodowej.

 40. zastanawiam sie nad FunPackiem tylko czy nr stacjonarny jaki teraz mam bedzie przeniesiony VOIP i jeszcze gdzies slyszalem ze po rozwiazaniu umowy np. po 24 miesiacach nie mozna wrocic do analogowego telefonu

 41. Jeżeli chodzi o pierwszą część pytania dotyczącą przeniesienia numeru to odpowiedź znam. Po przejściu na VOIP numer się nie zmienia. Jedynie od momentu podpisania umowy do czasu włączenia usługi przydzielany jest numer tymczasowy. Jeśli chodzi o drugą część dotyczącą powrotu na linię analogową to pojęcia nie mam. Trzeba by się zapytać jakiegoś konsultanta. Może w którymś kolejnym wpisie zrobię jakieś krótkie podsumowanie z wszystkimi dotychczasowymi pytaniami, bo widzę, że temat jest w miarę popularny i budzi pewne wątpliwości.

 42. Co do stwierdzenia, że „ceny są kuszące”. Posiadam trójpak u operatora telewizji kablowej.
  W pakiecie 80 programów telewizyjnych (w tym kilka HD) internet 45 Mbit/s oraz nielimitowane darmowe rozmowy na stacjonarne w Polsce i UE, a na komórki 0,34 zł.
  Połączenie światłowodem do piwnicy w bloku, a potem do mieszkania kabel. dekoder 1 gratis, a za drugi (multiroom) 5,00 zł na miesiąc. Skoro cena TP jest kusząca, to ja musiał bym płacić chyba min. 250,00 zł miesięcznie?
  Mój abonament wynosi 89,00 zł + 5,00 zł = 94,00 zł na miesiąc za dwa dekodery.
  To jest kusząca cena!

 43. [b]kuba [/b] – Gratuluję spostrzegawczości, jedź 50km za miasto i weź sobie trójpak od operatora kablówki. Powodzenia.
  Wpis traktuje o przypadkach w domach jednorodzinnych. I proszę Ciebie i pozostałych o nie wyskoczenie mi teraz z tekstem, że do domów jednorodzinnych też gdzieś lecą światłowody. Ok lecą do 5% gospodarstw a co z resztą? W zdecydowanej większości przypadków ludzie są skazani na Orange albo jakieś radiówki. Więc jeśli jest mała konkurencja i pozostali operatorzy mają ceny zaporowe to pomarańczowy dostawca prezentuje się całkiem nieźle.

 44. Ja dodam jeszcze jedną bardzo istotną rzecz. Na stronach Orange jest info, [b]że po przejściu na technologię VOIP [color=#CC0000]nie działają numery alarmowe[/color]. Nie dodzwonimy się więc na 999, 998, 997, ani na 112[/b]. Nie wiem czym dokładnie jest to spowodowane, ale domyślam się że chodzi o to, że telefon nie jest podłączony przez standardowe gniazdko, tylko przez LB, którego adres w sieci przydzielany jest dynamicznie i widoczny jest on często gęsto daleko od naszego miejsca zamieszkania. Mnie po IP raz widać w Jeleniej Górze a innym razem w Zabrzu, i chyba tu jest problem.
  Nie mam telefonu VOIP więc nie jestem w stanie sprawdzić co dzieje się po wykręceniu nr alarmowego, ale piszę o tym, bo przypadkiem znalazłem takie info ->[url=http://www.orange.pl/kid,4002009501,id,4002393858,title,migracja-z-POTS-na-VoiP,article.html]migracja z POTS na VoiP[/url], zakładka „[b]Z czym wiąże się zmiana technologii?[/b]”

  I jeszcze jedna uwaga. Po przejściu na technologię VOIP nie ma możliwości powrotu do starego abonamentu, a jedynie do tych które są oferowane obecnie, i wiem z doświadczenia, że TP robi wtedy problemy. Mój teść, kiedy chciał zrezygnować z TV i wrócić do zestawu tel.+neo dowiedział się, że przełączanie może trwać nawet miesiąc, bo to trudne (oczywiście ściema) i że przez ten czas nie będzie miał dostępu do usług.

 45. Taka odp dostalem z Orange

  W nawiązaniu do poniższego maila informuję, że w przypadku przejścia na Fun Pack, numer telefonu analogowego może przejść na telefonię internetową (aparat podpięty do Liveboxa). Jest również możliwość powrotu z telefonu cyfrowego na analogowy z tym samym numerem po wygaśnięciu umowy na Fun Pack.

  W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z infolinią 801 505 505. Infolinia jest płatna – opłata za połączenie według cennika usług telekomunikacyjnych lub wg taryfy operatora. Doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

  Pozdrawiam

  Marta B.

  doradca Orange

 46. Cześć Ziomki, zajmuje się w tp przywracaniem klientom usług po odstąpieniu od umowy w ciągu 10 dniu lub przy braku możliwości technicznych. Odłączam voipa i przywracam POTSa z tym samym numerem.
  Nie polecam usługi funpack bo pots po migracji na voipa często nie działa – tak w 50% przypadków.

  • Witam. Podpisała umowe na funpacka we wtorek(17.12) i nie mam telefonu ale jak przyjechałam do domu i sie rozejrzalam na temat tej usługi to chciałabym zrezygnować ile mam na to dni i kiedy powróce do starych zasad. Nie polecam funpacka. Problem z telefonem stacjonarnym. Prosze o odpowiedz czy jest mozliwosc rezygnacji z umowy?

  • Witaj Anonin a jest możliwośc posiadając voipw funpacku aby stare gniazdka tel były tez w analogu, a jeśli nie to co zrobić by im nie płacić za utrzymanie lacza.pozdrawiam.

 47. Panie i panowie,

  Pewnie są problemy, jak to zawsze z tepsą. Konsultanci niedoinformują, pomoc każe czekać, itd. Natomiast nie róbmy z tego czarno-białego spektaklu. Jestem po migracji z Neo 2Mb na FunPack 6Mb (niestety szybciej nie mogłem, bo mieszkam pod Warszawą i warunków lepszych nie ma). Natomiast wszystko odbyło się nadwyraz sprawnie. Wczoraj około 11 odłączono mi tel, net nie wiem kiedy się zmienił, bo byłem w pracy. Natomiast popołudniu skonfigurowałem LB w miejsce starego modemu i śmiga. Natomiast dzisiaj rano przepiąłem tel. do LB i też śmiga. Numer został stary, bo tak zatrzegła żona zamawiając usługę. Telewizji jeszcze nie oglądam, bo nie mam satelity na dachu, natomiast dekoder działa.

  I teraz – odnosząc się już bezpośrednio do artykułu – nie można besztać usługi, że ktoś nie ma pociągniętych pod domu kabli. Robiąc ze 3 lata temu remont ułożyłem sobie w domu pajęczynkę pod Ethernet, przy czym miejscem zbiorczym jest skrzynka w jednym z pokojów na górze. Tam też przychodzi telefon. Drugi punkt z telefonem mam przy telewizorze, gdzie przychodzi też Ethernet. I w tym momencie mam dowolność postawienia LB, bo właściwie w każdą stronę mam zapewnioną komunikację. Stoi dokładnie na dole przy TV, tam też jest telefon (generalnie za grosze można kupić tel. przenośne z dwoma bazami do ładowania, więc nie ma tu problemu). Do góry idzie net, gdzie jest switch i rozchodzi się po całym domu. Na górze jest też dodatkowy punkt dostępowy, aby zasięg był wszędzie sensowny.

  Na koniec tylko dodam, że nie mam interesu w promowaniu dostawcy. Wręcz chronicznie nieznoszę wszystkich firm telekomunikacyjnych, gdyż nieraz się naciąłem – niezależnie od marki. Natomiast chciałem tylko zaznaczyć, że nie wszystko jest takie czarne, jak to poczyta się tutaj w komentarzach czy w necie. Owszem, trzeba cierpliwości i czasami zadzwonić na infolinię, czasami też trzeba przemajstrować kable – no ale taki tego urok. Automagicznie się to nie zrobi.

  Pozdrawiam,
  Zbyszek

 48. Serdecznie witam.
  Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem wszystkie wpisy,a że dostałem polecenie od połowicy by zorientować się w temacie tym bardziej jestem rad z tego co się dowiedziałem.Wiedząc o pewnych wymogach i ograniczeniach technicznych wynikających z tej technologii już dawno przemyślałem i wykonałem nowy system połączeń pomiędzy poszczególnymi telefonami a FP,połączenie komputerów też nie jest dla mnie problemem – sieć wifi – natomiast ostatnio dostałem informację i to od kilku osób,dotyczącą tego ,że mają one problem z jednoczesnym korzystaniem z telefonu i internetu.Czy ktoś miał tego typu problemy?
  Pozdrawiam

 49. Hej mam problem z TV. a zatem zakupiłem sobie antenę satelitarna zamocowalem jak nalezy i ustawilem kabel podlaczylem do dekodera, dekoder do TV również. Do dekodera podlączylem kabel idący od Liveboxa (zwykly internetowy kupilem w sklepie bo tamten mi nie starczał co dostałęm w zestawie). Ok wszystko pięknie ładnie. Odpalam TV i dekoder i wyskakuje mi aktualizacja dekodera od razu (a jest to dopiero 7 etap postepowania w instrukcji) ale ok czekam az sie ta aktualizacja skończy i na dekoderze pisze error ….. i aktualizacja od nowa sie wlacza i tak w kolko.. Moze wiecie cos na ten temat prosze pomóżcie jak umiecie z góry dziękuję.. 😉 pzdr.

 50. [b]Zbyszek[/b] – Ależ oczywiście że wpis nie jest czarno biały, sytuacja tu opisana jest tylko w niektórych przypadkach. Nie w każdym domu czy mieszkaniu, więc nie jest tak, że wszyscy są skazani na modernizację. Poza tym musisz mi uwierzyć na słowo, ale nie każde mieszkanie jest świeżo remontowane. Ludzie mają domy które stoją latami bez żadnych poprawek. A z robieniem nowych instalacji wiązało by się zrobienie takiego bardziej generalnego remontu. Co tu dużo pisać, nie każdego na to stać. O telefonach bezprzewodowych już pisałem, i o dodatkowych routerach też… Komentarze mogą być czarno białe, ponieważ dotyczą konkretnych przypadków. I w tych określonych przypadkach zawsze będzie się to wiązało z kosztami.

  [b]Dani [/b] – Zresetud dekoder (patrz instrukcja) i przeprowadź aktualizację jeszcze raz. Nie przerywaj jej. Niech się mieli pomału. Może to trwać dłuższą chwilę.

 51. U mnie sytuacja wygląda w sposób następujący:
  Do niedawna miałem w TP neostradę + TV (notabene dekoder musieli mi wymieniac bo pierwszy był wadliwy), telefon miałem u innego operatora (Sferia). Od 1 sierpnia przeniosłem tel. do TP (ile można płacic za utrzymanie łącza?), zaś 6.08 podpisałem umowe na FP (z zachowaniem numeru). W chwili obecnej telefon niby działa (z przerwami), ale… tylko na rozmowy wychodzące. Gdy ktoś do mnie dzwoni słyszy w słuchawce „nie ma takiego numeru”. Konsultanci TP początkowo twierdzili, że usługa jest w trakcie realizacji (mimo iz otrzymałem sms o jej wykonaniu). Dzisiaj w końcu przyjeto zgłoszenie awarii. Czekam na naprawę…
  Na dokładke dzisiaj już 2 razy zerwało mi połączenie z netem, co wcześniej (przez 2 lata) praktycznie sie nie zdarzało.

 52. Witam mam pytanie.A wiec mianowicie chodzi mi o to ze posiadam dekoder ale uzywam tv kablowej czy mozna podlaczyc dekoder w innym mieszkaniu?do anteny nie majac internetu ?Da sie ogladac?Pozdrawiam

 53. I tak i nie.
  Podczas uruchamiania dekoder sprawdza połączenie z internetem, musisz więc go uruchomić z internetem, potem neta można odłączyć i zostawić dekoder uruchomiony. I tak będzie chodziło dopóki nie wyłączysz dekodera. Potem znów będzie się prosiło o internet. Co ciekawe… dekoder TP wcale nie musi być podłączony do Liveboxa, wystarczy mu inny internet.

 54. Sasni widze że Jesteś fachowcem czytając Forum…mnie się kończy umowa za miesiąc i też mnie naciągają na FUNPACKA…ok ale ja posiadam 3 dekoder Polasatowskie i Super Router z bardzo silnym sygnałem z dwoma antenkami że mogę po podwórku latać z komórką i laptopem siedząc na leżaku 30 m od routera na leżaku. i teraz pytanie..po co mi ten LiveBox? czy nie osłąbi sygnału i transferów???. Czy rozmowy telefoniczne będą na takim samym poziomie???….Pozdrawiam Mariozet

 55. [b]Mariozet [/b] – Na Livebox można wyłączyć sieć bezprzewodową, wtedy do czerwonego wyjścia podłączasz ten swój router i masz „swój” sygnał.
  Skoro masz już tv, to zastanów się poważnie, czy Ci się kalkuluje brać kolejny dekoder.
  Jeśli nie wziął byś Funpacka, to o ile twój router ma modem (jest ADSL) to Livebox jest zbędny.
  Co do rozmów… w Funpacku rozmowy są realizowane przez VoIP – więc Twój router musiał by mieć też taką funkcjonalność. Livebox ją ma. Jeśli nie chcesz go „pożyczać” od Orange, to musisz się zaopatrzyć w bramkę VoIP. Same wady i zalety a także jakość rozmów opisane są już powyżej w komentarzach.

 56. [b]mokko [/b] – Czy ja napisałem, żeby tego nie brać? Wydawało mi się, że wpis jest raczej ostrzeżeniem i odnosi się jedynie do domów jednorodzinnych. To, że w komentarzach piszą także ludzie z kamienic i bloków to już inna sprawa, znaczy, że tam też zdarzają się problemy lub ludzie mają wątpliwości to im pomagam.
  Twoim zdaniem koledze [b]Mariozet [/b] miałem polecić wzięcie czwartego dekodera? Może zamiast brać w ciemno wypadało by się zastanowić najpierw? Nie sądzisz, że płacenie drugiego abonamentu za te same kanały jest bez sensu?
  Skoro [b]Mariozet [/b] jest zadowolony z dotychczasowego routera to dlaczego mam mu wciskać Liveboxa? Podałem więc alternatywne rozwiązania.
  Co do mojego Internetu owszem mam także darmowy Internet, ale to nie jedyny. Wydajesz osąd nie mając zielonego pojęcia o moim głównym operatorze a także prędkości. Przecież nie muszę się nim chwalić, tak samo jak nie muszę pisać o kolorze moich gatek na tyłku.

 57. Wczoraj wymieniłem LB z 1.1 na 2.0 i dioda telefonu nie świeci. Pan z Orange powiedział, że musi się aktywować i samoczynnie zapali się po upływie 48h. Jeszcze mają 1,5 godziny,

 58. Witam Wszystkich

  Jak Wam sprawuje się połączenie telefonu przez VOIP w porównaniu do analogowej telefoni :

  1. jakość połączenia
  2. zrywanie połączenia
  3. rozłączanie
  4. zajętość numeru
  5. brak możliwości dzwonienia
  6. brak możliwości dzwonienia do mnie

  Mowa o VOIP Orange w FanPack`u do 10Mbit/s

 59. Witam wszystkich,
  a ja mam pewnie prostackie pytanie:czy jak dekoder podłącze do sieci domowej(mam przeprowadzony kabel do trzech różnych pokoi) i podłączę w każdym pokoju tv to będę mógł oglądać różne programy na każdym tv?

 60. TV nie leci przez ethernet.. bo rozumiem, że pisząc „sieci domowej” miałeś na myśli połączenie internetowe.
  Na jednym dekoderze nie da się oglądać różnych kanałów na kilku telewizorach.

 61. oczywiście miałem na myśli 3 gniazda rtv(w każdym pokoju jedno)połączone kablem antenowym! (nie ethernet-aż takim laikiem nie jestem) ..ok-nie da się,tak myslałem ale wolałem się upewnić..dzięki
  ah.-korzystając z okazji zapytam czy dużo osłabiam sygnał tworząc tyle gniazd rtv?,dodam ,że z pierwszego gniazdka jest rozwidlenie na 2 pokoje

 62. Ja również zastanawiam się nad internetem i telefonem, ale mam problem, ponieważ moja instalacja także składa się z trzech telefonów, a wygląda to tak:
  kabel główny idzie do puszki i z niej wychodzą kable to telefonu 1 i 2, i teraz w gnieździe telefonu 2 jest podpięty przewód do telefonu 3. Miałem taki plan, aby odciąć ten kabel główny do puszki i przedłużyć go bezpośrednio do pokoju, w którym jest telefon 3, założyć wtyczkę i wpiąć ten kabel bezpośrednio do liveboxa podłączając internet, a kolejnym kablem telefonicznym połączyć liveboxa i gniazdo telefonu numer 3. Gdyby to zadziałało, to sygnał telefoniczny poszedł by na gniazdo 2, które jest połączone w puszce z gniazdem 1. I miałbym telefon w dwóch miejscach? Czy mam rację? Czy to się uda? Proszę o opinie ekspertów?

 63. Nikt nie wspomniał o podstawowym problemie związanym z podłączniem telefonu do livebox’a. Jeżeli mam telefon przewodowy z wybieraniem tonowym, to w nowym rozwiązaniu przy braku prądu, nie mamy możliwości dzwonienia i odbierania telefonu. Wcześniej było to możliwe poprzez zasilanie płynące z linii. O tym chyba fachowcy od zmian nie pomyśleli. Wyobraźmy sobie sytuację, że nie mamy telefonu komórkowego, bądź z nieznanych przyczyn nie możemy z niego skorzystać, a pilnie musimy wykonać połączenie…… i właśnie, gdy braknie prądu, szukać pomocy gdzie indziej, bo przecież livebox zasilany a z braku zasilania i telefon nie działa. Nie biorę pod uwagę osób, które od dawna nie korzystają z przewodowego telefonu, ale myśleć trzeba o wszystkich. TP(ORANGE) dziwne wprowadza zmiany…. Myślę, że sprawą powinna się zająć odpowiednia instytucja, bo to jest istne wymuszanie na klientach zmian sprzętowych, itp.

 64. [b]kolorowy [/b] – myślę, że w 27 komentarzu jest podpowiedź.

  [b]LIVEBOX_NO[/b] – O zasilaniu wspominałem w 22 komentarzu.
  Jeśli chodzi o wymuszanie czegoś to ja bym się zastanowił nad użyciem tego słowa. Bo kto Cię zmusi do zmiany? To przecież klient dobrowolnie wybiera ofertę. Orange nie powiedziało, że wszyscy muszą przejść na VIOP. No chyba, że ja coś przespałem.

 65. Sasni dzięki za komentarz i porade…Wiesz ,wybieram się osobiście do salonu i zobacze co mi powiedzą na miejscu. Ale tak Apropo „Ci” powiem że mam ciotke (z którą wykonałem rozmowe i jej koleżanką) w Wawie która pracuje w Orangu i zbiera papierki od tych telefonistek ze słuchawkami na głowach i nie poleca mi Tego Fanpacka a w szczególności telewizji!!!..Dlaczego więc POCISKAJĄ taki Szajs?! TP i Orange?… Pozdrawiam Mariozet

 66. Ile czeka się na aktywacje VOIP i TV ?. W poniedziałek dostałem paczkę z zestawem, ale do dzisiaj nie świeci dioda VOIP i nie mogę się zarejestrować w TV, bo pisze błędne dane.

 67. Witam
  Kilka dni temu zawarłem umowę Neostrada + Telefon HD + TV. od razu po przeczytaniu instrukcji z czaiłem się, że założenie tego w moim domu jest niemożliwe. Mam jeszcze 7 dni na odstąpienie bez podania przyczyny, proszę o pomoc jak to zrobić???

 68. A jam mam pytanie odnośnie samej neostrady bez żadnych fan paków itp. Posiadam jedno gniazdko telefoniczne do niego wpięty jest potrójny rozgałęźnik do którego mam podpięty telefon i fax zostaje jedno miejsce wolne. Abonament na telefon mam w Netii czy nie będzie problemów z linią i/lub z internetem gdy do tego samego gniazdka podłącze jeszcze router z ADSL który będzie przekazywał internet przez Wi-Fi? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 69. O jakie fajne forum:)) no to ja mam taki problem: w sierpniu konczyla mi sie umowa zTP 60min +internet+tv ,kolezanka powiedziala mi ,ze ma FP darmowe rozmowy w kraju i do UE! Mysle sobie SUPER nie mieszkam w kraju, mama bedzie mogla do mnie dzwonic kiedy bedzie chciala ,co za szczescie!Zadzwonilam ,usluge zamowilam,kurier byl na drugi dzien ,umowe podpisalam,pani powiedziala,ze usluga bedzie dostepna w ciagu 4-5dni,nie byla.Byla dostepna po miesiacu-nie interweniowalam wczesniej ,bo bylam cierpliwa.Po paru dniach telefon albo dziala ,albo nie i tak w kolko ,prosze znajomych zeby chodzili i resetowali,pare godzin jest ok i znowu nie dziala.Dzwonilam z reklamacja ,wczoraj kolo poludnia , potem ktos zadzwonil ,ze usterka usunieta, ale od wczoraj od 20stej telefon nie dziala,nie wiem jak internet ,bo mama nie uzywa,tylko dzieci jak sa na wakacje przywoza laptopy.Sprawa jest powazna dla mnie ,bo mama mieszka sama i ma problemy ze zdrowiem,czasami w nocy wzywa pogotowie i laduje w szpitalu, a co bedzie gdy telefon nie zadziala ? czy w takiej sytuacji moge wrocic do starej umowy nie placac kary? dziekuje

 70. [b]Rambo [/b] – Nie powinno być żadnych problemów. Będziesz miał takie powiedzmy standardowe połączenie. No chyba, że Twoja linia jest jakaś „szczególna”…

 71. Moi drodzy. Piszę teraz do wszystkich którzy mają problem, bo muszą gdzieś ciągnąć kable, bo livebox w innym pokoju, bo kilka poziomów w mieszkaniu, bo to, bo tamto.. Zainteresujcie się czymś takim jak liveplug. Urządzenie to pozwoli wam kolokwialnie rzecz ujmując „puścić sygnał” poprzez instalacje elektryczną. Więc jeżeli masz gniazdko i liveboxa na parterze, to nie musisz ciągnąć kabla na piętro żeby oglądać telewizję, czy mieć internet. wystarczy liveplug, z jednej strony wpięty do liveboxa i do gniazdka 230V, z drugiej strony do gniazdka 230V i do urządzenia które chcemy używać i TYLE. Zanim stwierdzicie że ciągnięcie kabli to jedyne rozwiązanie, to najpierw doczytajcie. Tak więc większość problemów autora tekstu tak naprawdę wcale nie istnieje. Sam je sobie tworzy.

 72. [b]Quackers [/b] – Świetne rozwiązanie. Napisz proszę jeszcze koszty związane z zakupem / wdrożeniem tychże adapterów, aby wszyscy mieli jasno wytłumaczone o czym piszesz.

 73. Mam FP. Proszę o informację jaki telefon kupić do LB 1.1. Mój Panasonic KX-TG1100PD nie jest słyszalny przez LB przy wyborze numerów telefonicznych. Czyli jestem pozbawiony rozmów wychodzących. Za to stary Cyfral (aparat 20 letni słuchawka na kablu) wygrzebany ze strychu wybiera numery i działa. Jednak to nie zadowala domowników. Potrzebuję telefonu z dwiema słuchawkami bezprzewodowymi, który będzie działał przy LB. Pomocy!!!

 74. Trzymajcie się jak najdalej od Orange (TP)!!! W zeszłym tygodniu zadzwoniła kobieta i naciągnęła mnie na nową umowę – szybszy internet, rozmowy na terenie UE za darmo, tańszy abonament. Niestety, „zapomniała” dodać, że chodzi o telefonię internetową (którą nie jestem zainteresowana). We wtorek kurier przyniósł umowę, nowy modem i dekoder do telewizora (?). Godzinę później straciłam możliwość korzystania z telefonu stacjonarnego (wyłączyli mi go)! Gdy zadzwoniłam na 801505505 aby zgłosić usterkę, powiedziano mi, że przygotowują linię do podłączenia telefonii internetowej (dopiero wtedy dowiedziałam się, że takową będę miała). Wieczorem odłączono mi internet. Chcąc nie chcąc wypakowałam nowy modem, podłączyłam go myśląc, że telefon i internet zaczną działać. Niestety, tak się nie stało. Na drugi dzień przed południem poszłam do salonu Orange, by oddać dekoder oraz modem, przywieziony przez kuriera oraz odstąpić od umowy. Pani w salonie przyjęła zgłoszenie, dostałam kopię odstąpienia od umowy. Pani w salonie była zdziwiona, że nie działa mój telefon stacjonarny oraz internet i powiedziała, że do momentu aktywacji nowej usługi stara powinna być ciągle aktywna.
  Po powrocie do domu zadzwoniłam ponownie pod numer 801 505 505 i poinformowałam, że odstąpiłam od umowy. Pan, z którym rozmawiałam powiedział mi, że jeśli tak rzeczywiście jest, to wkrótce stary internet powinien być znów aktywny, ale telefon ponownie zacznie działać dopiero w ciągu 24 godzin. Rzeczywiście, internet w ciągu godziny zaczął działać, jednak telefon stacjonarny nie działa nadal, mimo, że minęło już ponad 72 godziny od odstąpienia od umowy.
  Gdy wczoraj rano zadzwoniłam ponownie do Orange aby zgłosić usterkę, pani radosnym głosem oznajmiła mi, że zamówinoa przeze mnie usługa (telefonia internetowa) jest już zrealizowana i mogę korzystać z telefonii internetowej! Bardzo zdziwiona i zdenerwowana odpowiedziałam, że z tej usługi zrezygnowałam 2 dni temu i nie powinna być ona realizowana!
  Wczoraj złożyłam w Orange reklamację. Niestety, telefon stacjonarny nadal milczy – od wtorku! Napisałam też skargę na Orange do Urzędu Komunikacji Elektronicznej – obiecali, że się tym zajmą.
  Jak to jest, że telefon odłączono mi w ciągu godziny od wyjścia kuriera, a na ponowne podłączenie – od momentu odstąpienia od umowy – czekam już 3 dni (i nie wiem, jak długo jeszcze będę czekać)?!!!
  Trzymajcie sie jak najdalej od Orange!!!!

  • musze pania bardzo zmartwic
   mnie btez spotkala podobna sytuacja 17 grudnia podpisalem umuwę na tą sama uslugę co pani,wieczorem wylaczyli mi telefon stacjonarny,20 grudnia odstapilem od umowy bo tez nie wiedzialem przedtem ze bedzie to telefon internetowy, wie pani kiedy przywrocono mi telefon stacjonarny??
   niech pani teraz usiadzie,,, i trzyma sie krzesła ;–31 stycznia 2013 roku !!!

 75. Mam FP a Livebox 2.0 . Czy muszę podłączać telefon do LB czy mogę za pomocą mikrofiltru (posiadam 1 telefon) Telefon jest na parterze a komputer na piętrze

 76. Yvonnea, jestem w podobnej sytuacji, tyle, że mija 18.dzień od daty odstąpienia od umowy funpack. Od tego dnia połowę życia poświęcam tej sprawie (tel.na801.., maile) i w efekcie słyszę, że moja sprawa jest wyjaśniana. Czy to jest śledztwo smoleńskie, żeby trzeba aż było wyjaśniać?! Bo ja uważam, że to jest zwyczajne i prostackie oszustwo.
  Mam pytanie, czy UKE coś pomogło, bo też o tym myślę.

 77. Zanim zadzwonicie na 801 505 505 proszę sprawdzić ceny połączeń z telefonu komórkowego. Kiedyś zadzwoniłem bez sprawdzania, była to nie miła niespodzianka.
  A tak nawiasem firma telekomunikacyjna bez darmowej infolinii????

 78. Mój problem rozwiązany. Nakłamałem na BOK, że mój Livebox 1.1 przestał działać, nie świecą się żadne kontrolki, co skutkowało natychmiastową wymianą na Liveboxa 2.0 w salonie orange. Nowy Livebox po podłączeniu rozwiązał wszystkie problemy z telefonem hd. Od momentu podpisania umowy minął prawie miesiąc, więc trochę za długo. Ale nareszcie dopiąłem swego. Pozdro

 79. A ja mam takie pytanko: czy jeśli będę działał na swoim routerze (linksys) i nie podłącze dekoderu telewizyjnego to czy bede mial sygnal w sluchawce i bede mogl wykonywac polaczenia ? czy mimo wszystko bede musial gniazdko telefoniczne podlaczyc do routera ? pozdr 😉

 80. Hmmm moim zdanie to co jest napisane nie do końca jest prawdą.Od kilku dni mam ten cały FunPack HD i powiem tylko tyle że jestem zadowolony mieszkam na wsi(wiec Interent radiowy odpada ) domek jedno rodzinny hmm w telefonu stacjonarnego nie korzystam (większość osób z mojej rodzinie ma komórki) wiec jeden problem z głowy, jeśli chodzi o telewizję też nie mam z tym problemów co za problem kupić trochę kabla i podłączyć drugie gniazdko telefoniczne ?(Livebox 2.0 stoi obok telewizora) a jeżeli chodzi o internet to posiadam laptopa więc korzystam z Wi-Fi (można kupić do PC) a więc moim zdanie ten artykuł nie do końca jest prawdą…:>

 81. [b]Anonim [/b] – czyli radzisz wszystkim żeby: nie korzystali z telefonu stacjonarnego, tylko przerzucili się na komórki, kupili sobie trochę kabla i do tego bezprzewodową kartę sieciową?
  Jak twoje rozwiązanie ma się do mojego podsumowania o konieczności poniesienia kosztów?

  Ciesz się, że masz akurat tak to ustawione, i nie używasz telefonu, ale co poradzisz innym, którzy nie są w takiej sytuacji jak ty? Już wielokrotnie pisałem o tym, że przedstawione we wpisie sytuacje nie muszą dotyczyć każdej lokalizacji, oraz połączone występują dość rzadko, aczkolwiek są możliwe. Może masz mały domek, może tylko parterowy…

  Piszesz, że mieszkasz na wsi, i że Internet radiowy odpada… może w Twojej miejscowość jest jakaś „dziura medialna” ale też nie wszędzie tak jest. U mnie operatorzy konkurują między sobą, i oferują lepsze warunki niż Orange. Też nie mam stacjonarnego, a Tv to nawet nie wiem jak wygląda.

  a więc moim zdaniem twój komentarz nie do końca jest prawdą…:>

 82. Hmmm Sasni czy ja radze komuś tak robić…?Nie ja tylko wyraża swoją opinie jak każdy użytkownik może i nie do końca mój komentarza jest prawdą tak samo jak ten artykuł a jeśli chodzi o internet radiowy odpada z takiego względu że jak mam mieć internet z limitem to dziękuje bardzo mi jest potrzebny dość szybki internet jest oferta firmy xxx oferuje Internet 2Mb/s za hmmm 40 lub 50zł a jak dla mnie to za mała prędkość hmmm jest też ten cały Internet lte 150 mb/s hmm prędkość wymarzona ale co z tego jak są limity…
  Więc jak ktoś ma możliwość taką jak ja i nie korzysta z telefonu stacjonarnego to ta oferta jest według mnie dobra to tylko moja prywatna opinia korzystam z neostrady dobre z 7lat i nigdy się na nią nie skarżyłem puki nie będzie lepszych rozwiązań (anteny radiowe) na małych wioskach wybieram Internet przez kable ADSL…:>
  A jeśli chodzi o domek mój kolega ma dwu piętrowy domek i też ma neostradę i nie miał problemów żeby rozciągnąć kabel z pierwszego piętra na drugie to tylko kwestia czy się chce czy nie Kabel RJ-45 nie jest kosmicznie drogi…

 83. Trochę dramatyzujesz z tymi rozdzielaczami… Jeśli wszystkie gniazdka są połączone równolegle, to wystarczy do jednego dociągnąć główną linię (do liveboxa) a z liveboxa z powrotem do puchy głównej i skręcić do gniazdek. Mam domek i tak to właśnie zrobiłem, jeszcze pod zwykłą neostradę na modemie. Chodziło o to że miałem 4 telefony w domu a filtry dawali tylko dwa, więc podłączyłem wszystkie telefony na jednym 🙂 I działa to tak do tej pory nawet z telefonem przez liveboxa.

 84. Od paru dni moi rodzice (w boku) mają FunPack. Poprzednio była Neostrada + dwa telefony. Teraz – bez dokładania żadnych (!) kabli, nadal jest internet i dwa telefony tam gdzie stały.
  BYŁO: gniazdko w korytarzu, kabel do jednego tel. bezprzewodowego w korytarzu i drugi kabel do pokoju gdzie był rozdział na drugi telefon zwykły i internet.
  TERAZ JEST: jeden kabel z gniazdka w korytarzu do pokoju. Tam wpięty do Livebox’a. Od niego wyjście na komputer i rozdzielacz (z jednego gniazdka!) na dwa telefony: jeden na kablu ten co tu był w pokoju, a drugi telefon to… centralka bezprzewodowego też w tym pokoju. Telefon bezprzewodowy jak stał w korytarzu tak stoi. Tyle że przedtem stał w swojej centralce, a teraz tylko na ładowarce; a centralka w pokoju. W efekcie mam jeden kabel mniej niż poprzednio i nadal wszystko działa tak jak poprzednio. Nie ciągnąłem żadnego kabla dodatkowo.
  Więc się da jak się pomyśli jak to zrobić 🙂
  Dlaczego pisałem że „rozdzielacz (z jednego gniazdka!) na dwa telefony” a nie każdy telefon w osobne gniazdko w Livebox’ie? Bo gdy były oba – każdy w swoim gniazdku – to nie pracują równolegle. Rozmawiając z jednego tel. nie można włączyć się do rozmowy z drugiego; mało tego, ten drugi po podniesieniu słuchawki rozłącza tego pierwszego od rozmówcy samemu nie przejmując rozmowy; no i po ptokach. Dopiero równoległe połączenie dwóch aparatów na tym samym gnieździe pozwala na rozmowę niezależną z obu aparatów.
  To tak ode mnie.

 85. Cały ten fanpak to o kant d rozbić. Jakas mila Pani z infolinii zadzwonila do ojca ten zmienił zwykły telefon plus neo na to cudo i zaczely sie problemy ( nie podlaczysz routera musisz miec lajwboksa .Po kilku dniach zrezygnowal ( bo mial prawo ) jednak mija juz 19 dzien i nie ma telefonu stacjonarnego !!! Podobno przywrocenie ma trwac do 30 dni ( Matko Boska co tyle trwa to nie moge pojac ) Do tego neostrada zamiast 10 Mb/s ciagnie max 5 w porywach 6 ) Byli technicy kazali dac nowy kabel blisko gniazdka . Zrobilem tak i dalej kupa. Zglosze to jeszcze raz. Ciekawym tylko jak przyjdzie rachunek jak beda liczyli neostrade. Skoro 60% czasu rwalo polaczenie i 90 % czasu zamiast 10 Mb/s jest ledwo 5. Za telefon tez ciekawe jak naliczą . TP przejal orange a po nich to sie wszystkiego mozna spodziewac.

 86. Witam !
  Bardzo budująca dyskusja.Muszę powiedzieć,że sasni jest obiektywny i moim zdaniem merytoryczny.Dodam tylko,że pani z Orange zadzwoniła i nie powiedziała nic o FunPacku ani o Voip tylko o zwiększeniu prędkości Neostrady z 2MB do 10Mb ale to tylko wtedy jeśli wezmę cały pakiet czyli TV ; Voip i Internet.Dopiero po moim pytaniu czy to chodzi o FunPack potwierdziła ,że coś w tym rodzaju.Gdy powiedziałem ,że techniczne możliwości linii to 2MB ( wielokrotnie sprawdzane przez ich techników) to stwierdziła,że przełączą na centrali na wyższą półkę(dosłownie).Po próbie określenia co to za półka dodała,że to będzie ADSL2+ i to mi zapewni 10MB(ten rodzaj transmisji ADSL2+ już mi obecnie działa).
  Co do alarmu to poważny problem.Nie wiem jakiego rodzaju komunikatory wspoółpracują z centralką alarmową( jeśli są takie to na pewno dochodzą dodatkowe koszty).
  natomiast wiadomo,że brak zasilania to zero monitoringu.Wystarczy W często zewnętrznej skrzynce wyjąć bezpiecznik i mamy z głowy alarm w sensie monitoringu.
  Na temat alarmu Pani Orange zaproponowała mi bliżej nieokreśloną aktualizację(czegoś).
  W sumie zero kompetencji ,ważne żeby wcisnąć produkt,który może i ma pewne plusy.
  Wszystko zależy od konkretnych potrzeb i sytuacji.

  pozdrawiam

  vacbiel

 87. powiesilem liveboxa na srodku domu zeby wifi wszedzie starczylo i starcza. do liveboxa ida dwa kable – telefoniczny i ten od dekodera, wspomniane kable schowalem pod listwami – bialymi pod sufitem a przy podlogach w przypodlogowych, w sumie ok 50 m przewodu sieciowego. komputery i laptopy lacza sie przez wi-fi. czy to naprawde taki wielki problem?

 88. [b] md [/b] – Tak, dla osób starszych, tych niemających listw przy suficie (np ja nie mam), lub przy podłodze, dla osób które nie chcą wydawać na adaptery bezprzewodowe, lub/i zakup 50m kabla, a także mających wielgachne hawiry, gdzie WiFi z LB to za mało.

 89. Sasni, widze że znasz się na rzeczy. Ja tak średnio także gdybyś mógł mi napisać ( ew powtórzyć co już gdzieś napisałeś a ja to pominąłem ) co mam zrobić w przypadku przejścia z neostrady i telefonu na Neostradę z Nielimitowanymi połączeniami; byłbym wdzięczny. Chodzi mi dokładnie o to czy będę musiał wymienić dotychczasowy telefon (bezprzewodowy) na telefon VoIP który kosztuje ponad 200zł i nie ma dużego wyboru raptem 3 sztuki (oglądałem na euro.pl) a gdzie indziej trochę więcej ale też drogo.
  Nie wiem jak sprawdzić czy mój telefon ma te wybieranie tonowe no i w sumie nie wiem czy będzie potem działał a chcę namówić ojca na podpisanie umowy i gdy telefon potem nie będzie działał, raczej nie będzie zadowolony.
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt wszystkim czytelnikom tego bloga/blogu 😉

 90. Nie musisz kupować specjalnego telefonu VoIP jeśli masz Liveboxa, bo on posłuży za „bramkę”. Wtedy wystarczy Ci „normalny aparat”. Jak wciskasz numerki w telefonie i słyszysz dźwięk taki jak w komórce po naciśnięciu numerka – charakterystyczne tony to znaczy że na 99% masz wybieranie tonowe. Nie wiem na jaką dokładnie ofertę zamierzasz przejść, więc nic więcej napisać nie mogę. Nie wiem czy to będzie nadal analogówka czy już VoIP…

 91. zamowilam fan pak telefonicznie tzn. 13.12. Kurier przyjechal 15.12. Ale telewizji i internetu niema do dzis. Chcialam z tego zrezygnowac ale pani przez tel powiedziala ze niemoge. Ile moge jeszcze czekac? Czy moge z tego zrezygnowac?

 92. ja mam fan paka internet 10 Mb/s (w rzeczywistości wyciąga mi tylko 6 Mb/s), mam telefon voip z nielimitowanymi rozmowami na stacjonarne (u mnie telefon działa, ale czasami livebox restartuje się bez powodu – trwa to jakieś 5 min – czyli przy każdym resecie telefon na 5 minut nie działa, a gdybym chciał w tym czasie akurat zadzwonić gdzieś pilnie? a tu Niewypał – nie polecam), mam telewizje w technologi satelitarnej (jedynie na telewizje nie mam powodów do narzekania (wszystko działa), oczywiście pod warunkiem, że masz profesjonalnie ustawiony talerz (idealnie w punkt na satelitę) i że na zewnątrz nie ma akurat wichury, gęsto padającego śniegu lub deszczu. Cena za fan paka jest dość atrakcyjna lecz jeśli ktoś jest laikiem w kwesti konfiguracji tego wszystkeigo w domu, to sobie nie poradzi. Orange wypina tyłek na ludzi, którzy potrzebują pomocy techniczej w domu. Próbują tylko zdalnie coś zmieniać w konfiguracji sprzętu co daje tyle co nic. Pozdro

 93. Witam . Podpisałem dziś umowę o 12 a o 13 już wszystko było aktywne. Szok – szczególnie, że wg Pani z salonu aktywacja miała nastąpić od 1 marca, czyli od końca obowiązywania starej umowy, telefon internet +TV + pakiet L + HBO. Teraz mam problem bo salon i infolinia twierdzi, że za luty nie zapłacę podwójnie, Pan z technicznego twierdzi, że technicznie powinienem mieć tylko nowy pakiet TV a mam stary i nowy, a Pan z finansowego twierdzi że zapłacę podwójnie. Masakra.

  W ogóle to myślałem, że podpisuję umowę na zwykły telefon a dopiero w domu po dochodzeniu dzoszedłem do tego, ze to VOIP. Akurat brak fax bardzo nie przeszkadza choć wolałbym go mieć. Plusem natomiast jest identyfikacja numeru przychodzącego bez dopłat (mam taką nadzieję?) historia nieodebranych połączeń w telefonie i informacja o przychodzącym połączeniu podczas rozmowy.

  Martwi mnie jednak uzależnienie telefonu od prądu i internetu … .a cytuję ze strony orange „podczas braku internetu połączenia będą wykonywane linią POTS” można włożyć między bajki. No chyba, że ktoś ma za dużo kaski i zapłaci poza „telefonem HD” za utrzymanie linii POTS.

  Ciekawią i martwią mnie informacje o rozłączaniu lajboksa podczas połączeń. Dziś mnie rozłączyło , zobaczymy jak będzie dalej.

 94. Tak więc podłączając to wszystko i chcąc korzystać z TV będę musiał mieć antenę satelitarną?? tzw „miskę” na zewnątrz budynku? Nie posiadam czegoś takiego, mam tylko pokojową siatkówkę z której odbieram TV naziemną.
  Drugie pytanie ;
  Obecnie mam telefon stacjonarny z TP ten najtańszy, a internet z Netii (do 6Mb/s), który działa tragicznie od pewnego czasu! Nie wiem czy w tym momencie mam z 0,5 Mb.
  Pani w salonie Orange wytłumaczyła, że TP posiada powiedzmy „skrzynki” w której połowa skrzynki należy do nich, a pozostałe pól jest do dyspozycji innych operatorów (w tym przypadku np. Netii) więc jak przejdę z internetem do TP będzie działać znacznie lepiej

 95. [b]Vojteg[/b] – Jeśli weźmiesz sobie TV z Orange to dadzą ci tależ i dekoder.

  Co do drugiego pytania.. To nie ma znaczena z jakiego operatora korzystasz, a Pani konsultantka chciała Cię jak widzę przeciągnąć za wszelką cenę do Orange. O ile prawdą jest, że ini operatorzy mogą korzystać z Infrastruktury starego TP tak nieprawdą jest że przjście do pomarańczowych coś poprawi ponieważ Internet poleci tymi samymi drutami, a serwisem tych drutów i tak zajmuje się Eltel – jeszcze inna firma.

 96. No wlasnie szkoda, ze nie znalazlam tego wczesniej… trafilam tu, bo juz nie daje rady. Pracuje zdalnie, musze miec net 24h/dobe. Od 3 miesiecy mam funpacka. Telefon wiecej nie dziala niz dziala. Wszyscy pytaja, z kim tyle rozmawiam, ze ciagle mam zajete, a ja nigdzie nie moge zadzwonic, bo u mnie w ogole nie ma sygnalu. Co do neta – przez 3 miesiace (niespelna, bo bez 5 dni), dwukrotnie musialam spedzic prawie tydz u rodziny, bo net nie dzialal. Fakt, po 2 dobach wydzwaniania na obsluge techniczna i problemow z dodzwonieniem sie, a potem wysluchania, ze nie ma awarii i mam poczekac (po 2 dobach!!), w koncu ktos laskawie przyjal awarie. Sprawdzalam dzis na swoim koncie internetowym – 7 razy przyjeto zgloszenie awarii w ciagu niecalych 3 miesiecy, a nie ma oczywiscie informacji, ze kilkanascie razy nie przyjeto stwierdzajac, ze samo wroci. 4 albo 5 razy byl technik, ktory ostatnim razem przyszedl zalamany mowiac, ze on juz nie wie, co robic i zeby nie dzwonic na pomoc, bo on nie umie pomoc… A rachunki kosmiczne. Taniej tez mi wcale nie wychodzi. No a tv nawet nie podlaczam, bo nie mam ochoty siedziec bez neta, tel i tv, kiedy znow wszystko zniknie…

 97. cześć mam pytanie dokładnie chodzi mi o to, że mam tel. stac. i nie chcę go. Pytałam o funpaka i powiedziano mi że jeśli chcę w fp. tv.+internet stacjonarny + mobilny to nie mogę zrezygnować z tel.stacjonarnego. Jestem zupełnie laikiem w tym temacie i myślałam że nie mogę zrezygnować z tego tel. z powodu linii ale skoro tel. stacjonarny i tak trzeba podpiąć pod tego całego LB to po co ja mam trzymać ten stacjonarny? zupełnie tego nie rozumiem ?

 98. dorotka – zapewne oferta jest tak skonstruowana, że nie można zrezygnować z tel. Chodzi pewnie o tzw. „utrzymanie łącza” – o ile w analogowej telefonii to jeszcze miało sens, tak w przypadku VoIP wydaje mi się być totalna klapą. Utrzymanie łącza, powinno być liczone w cenie Neostrady czy tam FunPacka, tak, żeby można było rozdzielić usługi. Biorąc pod uwagę ofertę VoIP innych operatorów, posiadanie numeru (VoIP) w Orange wydaje się być mocno nieopłacalne…

 99. witam i sprostowanko male panie i panowie na co kable i modernizacja sieci LiveBox-a mozecie nawet w szafie trzymac poprostu do kazdego komp.stacjonarnego wystarczy dokupic karte sieciowe koszt ok 30zl mozna na ucb co jeszcze ulatwia bo tylko wkladasz i dziala co do tel to mozna zakupic tel bezprzewodowy i po problemie a co to tv to czy jest to tp cyfra czy polsat to i tak kabel ant. musisz doprowadzic a internet podlanczasz za pomoca wlasnie karty sieciowej.

 100. O ile do samego Liveboxa specjalnych zastrzeżeń nie mam-to dekoder masakra. Rozumiem,że Orange chce oszczędzać! Ale przedpotopowy sprzęt z lat chyba ’90’tych, to grube nieporozumienie. U mnie po połączeniu średnio co 4-5 raz muszę złoma resetować!!! Wyświetli się program? czekaj cierpliwie na aż wszystkie badziewia reklamowe których w ustawieniach nie można wyłączyć znikną. Jak nie poczekasz? – restart tego czegoś co oni nazywają dekoderem!!! Nie polecam. Masz możliwość innego dostawcy? To bierz!!! Oszczędzisz na zdrowiu psychicznym i stresie xD 🙁 Pozdrawiam wszystkich cierpiarzy stacionarnego Orange(d.TP.s.a.)

 101. AAA- dodam jeszcze, że to co w telewizji(N) jest HD to z tego dekodera czasami? też częściej jest to jakiś rozmazana pikselmania co jakieś 10-15 min.
  Mieszkam w Warszawie, więc to pewnie ich zasięg – ZA SILNY !!!

 102. Mam podobną sytuacje co Yvonnea. Mój szanowny małzonek na którego jest telefon postanowił mnie uraczyć szybszym nternetem. Zadowolony, że do tegoo dojda nielimiteowane rozmowy podpisał umowę. Przyjechała wraz z LB i dekoderem.
  Zaczęłam to oglądac, by zobaczyc jak to podłączyć i przeżyłam szok, że Do tego LB musi być wszystko podłączone.Mieszkam w domu jednorodzinnym, mam 3 pietra. Pracuję na strychu, telewizor mam na samym dole. Telefony w prawie każdym pokoju.
  Przeczułam, że mogą być z tego same kłopoty. Nawet nie rozpakowaliśmy pudełek, tylko poczytaliśmy na opakowaniach co jak podłączać.

  Kazałam mężowi zerwać umowę co też uczynił na 2 dzień. Oczywiście telefon stacjonarny nie działa. Neostrada przyspieszyła.
  Trwało to ponad tydzień.
  Potem włączono znów analogowy telefon i szybkość neostrady wróciła do poprzedniej.

  Dziś przyszedł rachunek. Opłat od metra. Aktywacje jednego, drugiego. Opłaty za cały miesiąc korzystania z szybszej Neostrady, telefonu internetowego. Dodatkowych opłat prawie 200 złotych.
  Wysyłam jutro męża jeszcze raz do punktu Orange, by to odkręcał.

 103. Moja propozycja (a oglądam TV na Kompie w sumie jedynie) Lifebox + dekoder obok telewizora, komputery po Wifi.
  Rzeczywiście kabel telefoniczny z korytarza do pokoju z Lifeboxem jest potrzebny.

 104. oj panowie,panowie baba sama podpina Livebox -a za chwilę zamówi LIVEPLUG HD i problem rozwiązany. Zero kabli i wszystko w jednym TV, tel, internet i to w dużej chałupie tam gdzie pasuje.

 105. mam podobną sytuację, podpisałam umowę, okazało się, że nie poinformowano mnie o zmianach technicznych, wiec odstąpiłam w ciągu 10 dni. tel mi nie działa, dzwoniłam kilkakrotnie na inf i za każdym razem mówią mi o innej dacie ponownego podłączenia. czy ktoś się orientuje ile mają max czasu na to? (prawnie)

 106. JEST SPOSÓB NA OBEJŚCIE TEGO WSZYTSKIEGO, KOSZT TO JEDYNIE 35 ZŁ.

  Livebox jest podłączony tam gdzie stał telefon, do komputera kupuje się moduł wi-fi (koszt to 35 zł), a telewizję bierzemy po DTH (czyt. po antenie, a nie po kablu), gdyż wtedy Livebox jest potrzebny tylko przy pierwszym uruchomieniu dekodera. Jedynie kosztuje to czas, natomiast ja montuję swoim klientom usługę i nie ma problemu. Pracuję na całym lubelskim, jeśli ktoś byłby zainteresowany skorzystaniem z tej usługi to zapraszam do kontaktu, tel. 531-713-380

  Naprawdę koszt to tylko 35 zł, reszta to czas, który klienta nie obchodzi bo jako przedstawiciel montuję klientom usługę za darmo więc zapewne przykład z salonu bo tam patrzą na słupki, a nie na klienta… A ludzie tak się pchają do salonów co jest żenadą. No a chyba 35 zł to nie jest wielki koszt.

  • Jak sprawa stoi z faxowaniem? Jak z połączeniami na numery specjalne i alarmowe? Jak wygląda to w przypadku gdy w lokalu jest kilka aparatów podpiętych pod jedną linię?
   I to nie jest przypadkiem tak, że dekoder woła o połączenie z Livebox przy każdym uruchomieniu, nawet gdy jest antena sat?

 107. wg mnie po prostu autor tematu nie jest panem domu, i boi się wywiercić dziurę w ścianie. kabel ethernet (dekoder-livebox) można dokupić dłuższy więc nawet nie trzeba tego kabla tak ciągnąć. A jeśli chodzi o telefon, to ty mówisz pewnie o tych telefonach z kablami, bo ja mam taki co stoi w takiej ładowareczce i można go wyjąć i iść w siną dal. Przesadzasz, dziękuję 🙂

  • wg mnie po prostu autor tematu nie jest panem domu, i boi się wywiercić dziurę w ścianie.

   Zapewne masz mały domek, albo jakiś stary. Czy gdybyś miał nowy, duży dom, wiercił byś dziury w ścianach i suficie tak beztrosko?

   kabel ethernet (dekoder-livebox) można dokupić dłuższy więc nawet nie trzeba tego kabla tak ciągnąć.

   A co trzeba będzie robić jak nie przeciągać kabla? Masło maślane…

   mówisz pewnie o tych telefonach z kablami

   tak, to tych mówię.

   ja mam taki co stoi w takiej ładowareczce i można go wyjąć i iść w siną dal.

   Gratuluję. Ale ty to nie wszyscy. Gdybyś pracował w tej branży to byś wiedział że gro ludzi ma te stare aparaty i ich nie wymieniają bo po pierwsze to koszty. A po drugie po co skoro działają.

 108. W związku z tyn,że kupiłam dom na wsi musiałam zrezygnować z dotychczasowego dostawcy mediów czyli DIALOGU nie było technicznych możliwości dalszego korzystania.Zdecydowałam się na ORANGE fan pak.M a s a k r a zamówiony 20Mb/s wyciąga przy optymalu 54Mb,a są dni kiedy jest umierający 1MB ,a robiąc przelewy przy takim niemrawym internecie zostaję zanim nastąpi połączenie wylogowana.Szkoda,że ta zabita dechami dziura nie ma możliwości zamontowania od innego operatora.Druga sprawa to podłączenie telefonu nie do gniazdka Ogólnie nie jestem zadowolona.

 109. Jedynym problemem jest podłączenie dekodera do liveboxa, reszta to bzdura – wiecie co to jest WiFi? i telefon bezprzewodowy z kilkoma słuchawkami żadnych kabli tylko jeden !!!

 110. A ja właśnie kupiłam FunPacka :(( Bo wydawało mi się to korzystne 🙁 Sama nie umiałam podłączyć ,wiec zamówiłam pana montera za 99 złotych 🙁 Pan monter tez nie umiał, bo nie miał….kabla;( Mieszkam w bloku- telewizor od telefonu i komputera stacjonarnego mam w odległości jakichś 5 metrów. Ale nie chce kabli między pokojami czy na środku pokoju 🙁 Szkoda ,że mi tego w salonie nie powiedzieli :((
  Co mam teraz zrobić/? Szukać jakiegoś rozwiązania -ponoć można dokupić jakiegoś 'palucha’ czy co ,że będzie się łączył bez kabli. Albo zrezygnować z umowy i szukać innego dostawcy netu ?? A może naziemna cyfrowa -taki pakiet socjalny ? tylko jak to się robi:( jestem stara,sama i zupełnie na tym się nie znam :(((((

 111. A jak już się uda uruchomić to badziewie to dopiero zaczyna się jazda. Ja dałem się namówić na ten szajs w zeszłym roku. W ciągu 5 miesięcy wymieniłem 4 dekodery … i dałem sobie spokój. Można tak wymieniać do oporu i du… Godzin na infolinii nie jestem w stanie policzyć. Teraz czeka mnie wymiana routera. Ale jestem już tym gnojem pomarańczowym zmęczony.
  Tu tak na prawdę nic nie działa poprawnie. Dekoder się wiecznie zawiesza, często nie można uzyskać info o programach. Wypożyczenie czegokolwiek z wypożyczalni to kosmos. 99% jest odmowa, że niby w tej chwili nie można – ale to nie chwila a miesiące, że nie można. Mało tego … próby wypożyczenia są traktowane i naliczane na fakturach. A jak już o fakturach to kilka razy były błędnie wystawione – oczywiście na korzyść Orange. Przypadek czy celowa robota?
  Wrócę jeszcze do ciekawostek dekodera. Pojawiają się jakieś kretyńskie komunikaty o powrocie do transmisji na żywo … np. przy oglądaniu filmu. Żeby to skasować trzeba praełączyc na inny kanał i potem powrócić do oglądanego. Wyłączam dekoder … czasem elektrownia wyłącza prąd – po włączeniu prądu dekoder sam się włącza. Obraz ustawia się jak chce. Czasem podczas oglądania przełącza się na 4:3.
  Może o dekoderze wystarczy … a można by się jeszcze pochwalić.
  Telefon w tym genialnym zestawie też nie działa ok. Jak ktoś telefonuje … to przy podniesieniu słuchawki jest cisza – dopiero po kilku sekundach zaczyna działać. Czasem też nie działa i trzeba router zrestartować.
  Internet bardzo często się „wywala” – też trzeba się posiłkować restartem.

  Jednym słowem jestem wściekły, że się zdecydowałem. Miałem dekoder Polsatu i był syfny … ale pomarańczowi dali ciała na maxa. Totalne badziewie. Jeszcze rok i wyp… przez okno to ścierwo.
  Jeszcze jedna ciekawa rzecz … jak już udało mi się wszystko podłączyć i uruchomić ten szczyt techniki … Knot był od samego początku. Natychmiast zatelefonowałem n infolinię … z zamiarem rezygnacji. Miła pani powiedziała, że to początki i wszystko będzie ok – za tydzień dwa się poukłada i będę zadowolony. Kurw… do dziś nie jestem zadowolony a okres aby móc legalnie i bez kary zrezygnować się skończył.

  Z całą odpowiedzialnością NIE POLECAM pakowania się w romans z ORANGE. Chyba, że ktoś uwielbia wdeptywać w gówno … i dwa lata się w tym babrać.

  Pomysł mieli może i fajny by połączyć 3 w 1 ale wykonanie to dramat !!! Cena też była atrakcyjna …

 112. Potwierdzam to co powyżej. Dekoder Orange to dramat. Mi się potrafi całkowicie wyłączyć w trakcie oglądania jakiegoś programu. Ponowne włączenie to 15 minut z głowy – kilka razy musi się zawiesić po drodze. Nie reklamuje tego bo szkoda mi czasu – wada fabryczna wszystkich tego typu urządzeń. Wymiana na inny nic nie da 😉

 113. Zainteresowała mnie usługa typu FunPakHD ponieważ ma być bezpośrednio po światłowodzie i z internetem 300Mb/s moje pytanie jest takie ponieważ nie mam przekonania do Liveboxa 3 czy to dobre użądzenie?! Zastanawiam się czy na rynku jest jakieś inne urządzenie typu ruter z bramą Van Adsl do którego podepnę dekoder Telewizyjny i telefon po Voipie. Urządzenie nie koniecznie musi być tanie zależy mi raczej na niezawodności. Czy ktoś mógłby doradzić jakąś markę i model zakrazs cenowy od 300 -1500 zł ?!!!

 114. mam telewizje i internet z orange teraz sie przeprowadzamy i tam gdzie będziemy mieszkać niema łacza telefonicznego co w takiej sprawie zrobić

 115. Cześć. Mam do przedłużenia umowę z orange na internet. W punkcie Panowie proponowali funpack do 80mb/s + telewizje + telefon. Mam pytanie. Jeżeli mamy światłowody i będzie taka prędkość, to czy przy oglądaniu telewizji nie będzie mi tego łącza zrywać/destabilizować ? Jak wyglądają pingi w trakcie oglądania ?
  Dopowiem tylko tyle, że mieszkam w bloku (2 pokoje w mieszkaniu) telewizja czyli i dekoder jest w pokoju gdzie router. Komputery to 1 w pokoju z routerem i 2 kolejne w 2 pokoju. Ostatnio położyli nowiutkie światłowody na naszym osiedlu. Mieszkam niecałe 500m od centrali. Opcja internetu jest 80/8, a telefon mamy zamiar zawiesić (taniej jak utrzymanie go lub utrzymanie linii).

  Jeszcze pytanie. Jeżeli planuję podłączanie komputerów za pomocą wi-fi, to czy jest możliwość, aby podłączyć mocniejszy router lub repeater do tego funboxa ?

  Jeszcze jest jedna opcja. Mam w domu router sagema VDSL jest jeszcze opcja wzięcia samego internetu na światłowodach bez całego funpacka i funboxa.

  Łukasz.

 116. Mam zamiar zamówić FunPacka.Chcąc uniknąć dodatkowego okablowania mam zamiar podłączyć punkt AP /TP-Link TL WA701ND/ do dekodera. Czy taka konfiguracja zda egzamin z Funboxem. Czy korzystając jednocześnie z tv i internetu 20 MB/s nie będą występowały zakłócenia / osłabienie sygnał tv, mniejsza szybkość netu/.

  • Możesz postawić jakiegoś AP w trybie Client podłączyć do dekodera i to ma działać. Internet tak naprawdę potrzebny Ci będzie tylko do uruchomienia dekodera. Potem to już znikomo internetu bierze (tv odbierana jest z anteny satelitarnej). No chyba, że będziesz korzystał z wideo na życzenie.

 117. Czy przy tej TV konieczna jest zewnętrzna satelita? bez takiego podłączenia TV nie będzie działać? przy zamawianiu nikt o tym nie poinformował a w instrukcji widzę że trzeba podłączyć satelitę…

 118. Witam!
  Mam takie pytanie, a raczej problem.
  Wczoraj zamówiłem FunPack’a z internetem, telewizją i telefonem.

  I sytuacja wygląda tak:
  Na piętrze mam 2 komputery wcześniej podłączone do internetu kablowo, a telewizor jest po drugiej stronie domu na parterze i właśnie w nim ma być ta cała telewizja z FunPacka.

  Wczoraj niby wszystko udało się podłączyć, jednak dzisiaj podczas oglądania nagle wyświetlił się komunikat, aby wykupić sobie kanał, choć przez 1h godzine sobie go oglądałem, potem wyświetlił się komunikat, że bład połączenia z modemem.

  Modem jest na górze podpięty pod komputery, bo Wi-Fi do komputera nie wchodzi w grę.

  Czy istnieje jakieś rozsądne rozwiązanie, żeby to wszystko dobrze chodziło?

 119. Witam. Ja mógłbym napisać doktorat o montażu TV z Tego Pakietu od ORANGE. Bo chciałem przenieść gniazdko tel aby nie ciągnąć kabli po nowym domu to panowie ( i to po kilkunastu telefonach i zgłoszeniach reklamacyjnych) chcieli mi przenieść ale z niezbędnym (ponoć) kablem uziemiającym po elewacji na co się nie zgodziłem. Sam się dowiedziałem że można i wymieniłem dekoder na NOWY z Wi-Fi ale to też nie działało chociaż niedaleko bo się „nie widział” Livebox z TV. Musiałem kupić Tzw. Pluga za 200zł, zawołać elektryka aby poprzepinał fazy i dopiero po 2,5 miesiaca od zakupu zacząłem oglądać TV. Jest jeszcze sprawa automatycznej sekretarki którą trzeba wyrzucić do kosza bo też nie działa a technicy z ORANGE do dzisiaj nie dali odp czy jest możliwe korzystanie z niej mimo kilkunastu zgłoszeń. Uważam że ONI celowo nie informują o tych sprawach bo wielu by zrezygnowało na samym początku z zakupu tych usług ( ja na pewno ). A co do Orange to ta firma zeszła na psy pod tym względem. Dla mnie to był horror i koszty dodatkowe na Pluga i połączenia z TZW „doradcami technicznymi”. Nie polecam!!!!!

 120. P. Sasni może Pan coś doradzi czy jest możliwe korzystanie z automatycznej sekretarki przy Livebox-ie czy nie????? Pozdr.

   • Wita.jaki masz internet? Ja mam FunBoxa i muszę resetować raz codziennie profilaktycznie ,bo mi dwa razy w tygodniu przerywał połączenie .Mam też mobilny internet .Stacjonarny jest jednak lepszy.FanBox ma jeden plus ,że daję znać jak ktoś próbuje się połączyć jak prowadzimy z kimś innym rozmowę i ten ktoś nie otrzymuje sygnału ,że z kimś rozmawiamy.

 121. Witam!
  Planuję zamówić FunPacka, ale:
  1. Jakim kablem należy podłączyć dekoder do komputera stacjonarnego? Czy wpina się to do rutera czy Liveboxa, a potem do komputera?
  2. Odległość komputera od telewizora sugeruje kabel długości ok. 15 metrów – czy są takie i w jakiej cenie?
  3. Telewizja nie będzie satelitarna, a kablowa, to w takim razie by z niej korzystać musi być włączony komputer?
  Mam duże obawy przed zawarciem tej umowy, bo gdyby okazało się niemożliwe podłączenie tego wszystkiego, to zostanę z telewizją naziemną i abonamentem na 2 lata za Fun Packa…
  Proszę o pomoc…

  • 1. Łączy się dekoder z Liveboxem kablem internetowym (skrętka) – etheret, patchcable, – jak kto woli go nazywać. to jest taki ośmiożyłowy, z końcówkami RJ45
   2. Moim zdaniem powinno działać nawet do 90m. Kabel do anteny sat nie powinien mieć więcej niż 30m. koszt skrętki to mniej więcej 1zł za 1m
   3. Wystarczy router mieć włączony.

 122. Witam,

  Mam problem z telefonem , korzystam z usługo funpack i mam modem livebox do którego moge podłączyć telefon, ale niestety nie wiem jaki powinnam kupic .Kupiłam ostatnio telefon Yealink 21 Voip i nie działał proszę o pomoc

 123. dzieki za odp. niestety, musze kupic nowy telefon poniewarz tamten juz odesłalam a jesli chodzi o kabel to rowniez nie dalo rady z kablem…prosze o podanie podelu telefonu czy moze byc taki zwykły?

 124. Witam, Powiem jak to jest u mnie – a póki co jestem zadowolona.. W skrócie: Domek jednorodzinny w Lublinie. Oczywiscie Neostrada i nadal jestem na nia skazana (była kilkuletnia proba z łaczem radiowym ale zrezygnowalam (2002 – 2006r). Internet mam od 1998 roku, początkowo byl to modem i karta sieciowa. To były czasy – zeby miec internet trzeba bylo odpinac telefon, nikt wtedy zadzwonic nie mógł, a człowiek siedzial jak na szpilkach korzystajac z internetu, bo za impulsy sie placilo. Ja z tych co to tak hop do przodu wiec gdy dzieci podrosły pojawił sie drugi komputer. Zeby dwa stacjonarne komputery mogly równolegle korzystac z sieci, znajomy przeprowadził kabel m-dzy kondygnacjami i w ten oto sposob oba kompy miały internet – warunkiem internetu na górze było właczenie kompa pietro nizej. Z biegiem lat doszły laptopy, ale i straty sie pojawiły bo pierun strzelił w nasz dom w 2006 roku i sie telewizor spalił. I nie kupilam nowego Poczatkowo laptopy działały przez karte sieciowa, potem pojawił sie router który obsługiwał mój komputer na dole w kuchni, laptop córki na tej samej kondygnacji przez wi-fi, i stacjonarny komputer drugiej córki pietro wyzej (ciagle przez karte sieciowa)
  I nagle miesiac temu Funpack. Pamietamy ze telewizora nie mialam, wiec dekoder zamieszkał w szufladzie bo na gwizdek mi on. W sypialni, w laptopie siedzial taki pipek przy usb – to sie DVBT jakos nazywa , koncówka do anteny telewizynjen na dachu podpieta i tam na 15 calowym ekranie mogłam sobie zawsze przed snem cos na zywo obejrzec, np kryminalne zagadki… 🙂 Dotychczas zeby miec neostrade musialam utrzymywac za 20zł linnie telefoniczna, mimo iz z telefonni stacjonarnej nie korzystalam – w koncu jest doba komórek. Pan w orange zapewnial ze teraz do 87 letniej mamy mojej bede mogła dzwonic za darmo – i tak jest w istociete. Voip dziala od początku instalacji bez zastrzezenja nie odbieram zadnych rozmów bo nękaja mnie reklamy, mama moja daje sygnal na komórke – ja oddzwaniam z voipa – wiec w tym punkcie wszystko dziala ok. internet , wi-fi, udostepnianie łacza przez karte sieciowa – takze ok. I córka na górze i na mojej kondygnacji… wszystko smiga, smartfony , laptopy…itp. Teraz najwazniejsze. Trzeba wam wiedziec ze cale centrum dowodzenia jest u mnie w kuchni, która jest duza i ma wydzielona cześć „biurowa”. W tym miejscu od lat był komp i gniazdko telefoniczne. Pan przy instalacji nowego routera – powiedzial ze moge miec tv na kompie lub na telewizorze – nie specjalnie go słuchalam…ale gdy se poszedł zajrzalam za monitor i odkrylam ze dupa – nie mam wejscia hdmi które z mojego monitora uczyniloby odbiornik tv. Na allegro wypatrzylam taki uzywany monitor 20 to calowy- 217zł+ przesylka nieduza, w sumie za 240zl nabylam to cudo (pomijam ze jestem bardzo zadowolona z monitora i ze sprzedawcy). I nagle w kochani mam tak: jak chce sobie poracowac na kompie – se pracuje. jak che sie uwalic na sofie i tv obejrzec – naciskam guziczek „input” w monitorze, pilotkiem przechodze na HDMI i jak panisko rozkładam sie i ogladam National Geografic lub TVN24. po chwili relaxu – znowu guziczek input – przejscie na AVG ( no dobra – te porade wyczytałam na jakims forum, wczesniej odpinalam kabla od monitora). I oczywiscie w tym samym miejscu na biurku stoi telefon z wybieraniem tonowym i do mamy moge zadzwonicJednym słowem za te sama kwote która oplacałam wczesniej czyli 95zł z komórka mam teraz : szybszy internet 80, Telefon voip i darmowe rozmowy na telefony stacjonarne – mama, przychodnia bank itp. no i nagle tv w pakiecie podstawowym. Oczywiscie gdybym miała tv w sypialni pojawilaby sie sprawa ciagania nowych kabli i dodatkowych kosztów. Jedyne zastrzezenie jakie mam na chwile obecnato rachunek. Przypomne ze nowa 2 letnia umowe podpisalam miesiac temu czyli w maju 2015. Rachunek przyszedl 175zł – a koszt mial byc ten sam. Orange skumulowalo 2 faktury z dolu i z góry, doliczylo 49zł za oplate aktywacyjna o której nikt nie wspomnial w salonie. za utrzymanie łacza nalicyli 30złx2 – o czym wiedzialam, ale wczesniej placilam 20 zazawieszenie linni telefonicznej. w sumie to to samo ale inaczej nazwane i ta nowa faktura mnie przerazila. po głebokiej analizie czuje ze zadna reklamacja nie zadziala – ale dlaczego wystawiaja fakture od maja do czerwca i od czerwca do lipca – nie wiem. To chyba wszystko. Pozdrawiam wszystkich dzielacych sie doswiadczeniami z funpackiem

 125. mam funboxa, po miesiącu walki z monterami, było kilka ekpi, wywiercili kilka dziur w ścianach podłogach suficie, niepotrzebnie, o jeszcze musiałam w między czasie sama kupic kabel bo bym musiała znowu czekac kolejne dni, podlaczyli balaganu narobili nerwów zabrali, jest dziala internet dziala telewizja, nie dziala telefon od dwóch tygodni niw mam telefonu, na funboxie wszystkie ikony swieca jak trzeba, na stronie int jest napisane ze telefon jest podłaczony, wszystko powinno dzialac, telefon dziala tonowo wszystko powinno byc ok, w obsludze nawet chce mi wymieniac router tylko po co? jaka jest mozliwosc ze telefon nie dziala, wszystko sprawdzilam 100 razy a nie dziala

 126. czytajac wczesniejsze komentarze pomyslalam ze moze jest to wina koncówki podpiętej pod splitter, mam tylko dwa kabelki bez takiej złączki, ale w splitterze są wejścia na takie kabelki. dodam jeszcze ze jak w routerze wlącze kabel od splittera w zielone wejscie tel to działa telefon a nie działa internet

 127. Można wziąć Funpack i zamówić nowy numer telefonii internetowej, zaczynający się od 399, wtedy zostaje stary numer na linii analogowej, ja tak zrobiłem i mam 2 numery telefonu

 128. Funpack to totalny syf . W punkcie obsługi klienta gdzie podpisywałem umowę okłamano mnie aby wcisnąć to dziadostwo. Efekt jest taki, że na 2 lata mam nieczynny telefon stacjonarny. Odradzam zakup tej usługi.

  • Może być podłączony, ale tylko najnowszy WHD80 i tylko przy TV satelitarnej, przy IPTV musi być podłączony przez Ethernet, bo Livebox i FunBox nie ma IPTV przez Wifi, tylko przez Ethernet

 129. Witam
  W 100% się zgadzam, kilkanaście kobiet Orange proponowało mi FunPack i to była wielka ściema, po roku jednak się zdecydowałem, ponieważ w mieście do 50tys. mieszkańców nie ma za dużego wyboru przy internecie do 80 GB WI-FI dziecko Orange Sagemcom UHD 88 działa do 5 m przy stropie żerańskim, zmieniłem router FanBox 2.0 i w domku ma kiepski zasięg, jest nie stabilny, zawiesza się internet łącznie z telefonem, kilku serwisantów mnie odwiedziło i w ich obecności wszystko śmigało, po ich wyjściu wszystko wracało do rzeczywistości, i chodzi jak 512 za starej Neostrady, a może i jeszcze wolniej, Przechodząc z Netii do Orange przeszedłem gehennę, najpierw internet a po miesiącu telefon i telewizja, Wymiana routera, jestem od kwietnia 2016r. a może korzystałem 60 h, z TV multiroom, zmieniłem router i dekoder TV multiroom nie chce się zsynchronizować z routerem.
  Jak długo tak będziemy się dawać oszukiwać, SZKODA CZASU I ŻYCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *