Idzie zima. Wymiana okien i drzwi zatrzyma ciepło w domu

Na początku, po przeprowadzce mieliśmy wstawione zwykłe drzwi z marketu. Takie tanie, brązowe nic szczególnego. Kupiliśmy je z dwóch powodów: po pierwsze były tanie, a po drugie musieliśmy szybko zamknąć budynek przed zimą. Wszystko było w miarę ok do czasu nadejścia temperatur ujemnych i tutaj zaczęły się problemy.

Chociaż moment, najwcześniej pojawił się problem taki, że drzwi podczas otwierania i zamykania skrzypiały. Co się okazało, że ościeżnica i skrzydło nie były do siebie dopasowane w 100% i jak przyświeciło w nie słonko, to się rozszerzały i aż uszy bolały jak się je otwierało. Chamsko skrzydło tarło o ościeżnicę od strony zawiasów. Nijak nie szło tego wyregulować, bo jak się trochę odsunęło skrzydło tak jakby w stronę klamki to znów w nocy jak spadła temperatura, to wiało przez nie. Zapewne uszczelki w tym miejscu już się nie stykały i powstała dziura.

Jak już przyszły mrozy to zaczęły kolejne jaja dziać. Na całej powierzchni drzwi pojawiała się rosa a w rogach potrafił utworzyć się lód. No masakra. Heh… Nawet pies reagował na te drzwi (a mieliśmy ich 2 sztuki – jedne do domu a drugie do małego biura). Potrafił rozróżnić skrzypienie drzwi domowych od biurowych i zawsze wiedział że trzeba szczekać jak wchodzi ktoś obcy (klient).

Już nie wspomnę o tym, że jedne z drzwi nie otwierały się do końca i zostawione otwarte same się przymykały. Nie wiem czy to złe wyważenie, czy zły montaż w każdym razie jak było lato to trzeba było je czymś podeprzeć żeby mogły być otwarte.

Wymiana okien krakówW końcu z żoną podjęliśmy decyzję o dokończeniu elewacji. I przy tym pomyśle któreś z nas rzuciło pomysł żeby wymienić też drzwi. Raz że są do bani, a dwa, że potem przy wymianie rozwalą nam elewację wokół otworu jak będą je wyrywać. I tym sposobem jeszcze przed elewacją nastąpiła ich wymiana. A tutaj trafiło na lokalną firmę Bakar Okna którą mogę z czystym sumieniem polecić. Firma kompleksowo sprzedaje oraz montuje okna, drzwi pokojowe i drzwi wejściowe, bramy garażowe, parapety, rolety itp. Najpierw podczas budowy wstawiali nam okna i jesteśmy do tej pory zadowoleni, potem jednak jak to na budowie bywa pojawiły się nieprzewidziane koszty i trzeba było (jak wspomniałem) na szybko drzwi wstawiać. Teraz do nich powróciliśmy.

Pan Paweł najpierw przyjechał zobaczyć co mamy. Pomierzyć, wyliczyć, przedstawić ofertę. Zdecydowaliśmy się i zamówiliśmy dwoje drzwi. Jedne Wikęd a drugie to drzwi PCV przeszklone do biura. Po ok tygodniu jak się nie mylę był telefon z pytaniem kiedy można się umówić na montaż. Samo wstawianie drzwi nie zajęło długo przed obiadem się uwinęli. Najpierw zdemontowali stare drzwi, powiększyli otwór, i wstawili nowe. Wszystko zrobione estetycznie i ku mojemu zaskoczeniu z małymi szkodami (w sensie takim że myślałem, że będzie jakaś wielka demolka) styropian wycięty równo, drzwi wyszły na zewnątrz a więc wewnętrzne ściany nie ucierpiały. No bajka.

Ale puentując… Temperatura w domu się ustabilizowała. Nie ma już tak, że przy drzwiach jest chłodniej a powiedzmy w salonie cieplej, nie czuć że coś pizga po łydkach. Nie marzną stopy bo podłoga się nie ochładza. Co mogę napisać to różnica w drzwiach kolosalna. Nie tylko jeśli chodzi o wygląd ale i o wykonanie i użytkowanie.

Serdecznie polecam firmę Bakar Okna. dogadane chłopaki, montaż w cenie okien czy drzwi, Porządne marki mają. Nic dodać nic ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *