Usuwanie powiadomienia o oryginalności systemu Windows

Jak uchronić się przed pojawieniem się monitu o nieoryginalności systemu Windows? Najlepsza metodą jest zainstalowanie oryginalnej wersji oprogramowania. Chyba nie ma nic lepszego. Wtedy nie mamy takich problemów. Jeżeli jednak ktoś "padł ofiarą piractwa" to powinien wiedzieć, że: Firma Microsoft nie wykorzystuje tych powiadomień do zlokalizowania użytkowników ani w żaden sposób do skontaktowania się z nimi. Więc można spać spokojnie, jeśli chodzi o policję czy inne kontrole. Żeby odbyła się kontrola policja musi mieć najpierw jakiś powód np. handel nielegalnym oprogramowaniem, muzyką, filmami. Rozpowszechnianie za darmo. Albo po prostu jak się okazuje może sąsiad zadzwonić do miśków i powiedzieć, że masz pirata. Oni przyjadą, zabiorą kompa do ekspertyzy i się skończy zabawa! Takie przypadki wśród moich klientów też były, więc radzę uważać.
Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc najpierw pokażę jak się uchronić przed powiadomieniem.

Sposób pierwszy jak widać powyżej to zakup oryginała w sklepie. Takiego z książeczką, naklejką i wytłaczanym krążkiem.
Sposób drugi to: najpierw trzeba wejść do panelu sterowania, następnie w aktualizacje automatyczne. Tam zaznaczamy, żeby Windows nas powiadamiał o nowych łatkach i nie pobierał ich.

Powiadom mnie, ale nie pobieraj

Jeśli na pasku startu pojawi nam się żółta tarcza oznacza, że takie łatki są dostępne.

Dostępność aktualizacji

Po kliknięciu w tarczę wyskakuje okienko, w którym zaznaczamy instalacja niestandardowa. Z listy wybieramy wszystkie aktualizacje oprócz jednej. Nazywa się "Powiadomienie o oryginalności systemu Windows", I jest umieszczona gdzieś pod koniec tej właśnie listy.

Odznaczyć KB905474

Potem instalujemy bez obaw już wszystkie pozostałe nie martwiąc się o negatywny wynik sprawdzania. Tym sposobem mamy system aktualny i nawet, jeśli ktoś sobie wpisał piracki klucz to mu żaden komunikat nie wyskoczy. 

Druga metoda to, gdy już ta niechciana aktualizacja zainstalowała się i pokazuje nam, że Windows jest nieoryginalny. Mamy do dyspozycji dość ubogą, bo czarną tapetę, której nie da się zmienić, bo po każdorazowym uruchomieniu komputera się powrotem ustawia na Black. Poza tym podczas logowania musimy odczekać kilka sekund by przeczytać informację, że padliśmy ofiarą fałszywego oprogramowania.

Pierwsza wersja komunikatu

 lub….

Druga wersja komunikatu

Nie ma obaw do paniki. Bill Gates z grupą uzbrojonych FBI nam drzwi nie wyważy. Jedyne, co nam może zrobić, to zachęcić do kupna legalnej kopii. My jednak odszukujemy wydanego przez Microsoft programu do usuwania komunikatów o nieoryginalności Remove WGA . Można oczywiście męczyć się i ręcznie to usuwać jak opisuje to Microsoft tylko pytanie po co skoro zrobi to za nas aplikacja… Po pobraniu uruchamiamy, zgadzamy się na wszystko zatwierdzając TAK , restartujemy kompa i powiadomienia już niema 🙂 Ja na szczęście nie mam takiego problemu. Dostałem oryginalne klucze z uczelni w ramach jakiegoś tam programu przy współpracy uczelni i Microsoftu więc nie udało mi się doświadczyć tegoż problemu na swoim PC. Ale z tego co zauważam 90% ludzi ma to w nosie że mają dziurawe i nieoryginalne systemy. 

UWAGA! Podczas pobierania aplikacji w niektórych programach antywirusowych może wyskoczyć komunikat o trojanie, (w szczególności AVAST) można spokojnie zignorować to ostrzeżenie. Aby w spokoju usunąć powiadomienia zalecam wyłączyć na chwilę program antywirusowy.

Bookmark the permalink.

26 thoughts on “Usuwanie powiadomienia o oryginalności systemu Windows

 1. Widzisz Pan, Panie Lamer prawie codziennie spotykam ludzi którzy panicznie boją się wkroczenia policji w związku z tą informacją na ich pulpicie. Dlatego też dla lamerów jest ów instruktaż może kilka osób pójdzie po rozum do głowy i trafi na tego bloga w wyszukiwarce.

 2. brak monitow o nielegalnosci systemu nie uczyni go legalnym… ameryki z wylaczaniem aktualizacji sprawdzajacej legalnosc nie odkryles… btw: kolega „lamer” ironizowal… a tak przy okazji… niski poziom reprezentujesz panie sasni.

 3. Mam właśnie taki problem ale jak otwieram strone aby pobrac RemoveWGA wykrywa zagrozenie i z obojetnie jakie strony. Za china nie da sie pobrac tego programu. Co mam zrobić? Czy moj komputer ma mózg?

 4. Zapewne twój program antywirusowy to Avast? Wyłącz go na chwilę, pobierz programik, uruchom. Komp ponownie się uruchomi, a wraz z nim Avast, i wszystko będzie grało.
  Podejrzewam, że Twój komp, raczej mózgu nie posiada.

 5. LINUX RZĄDZI – Wydać na trochę prądu jak masz kompa stać Cię zapewne . A nawet możesz sobie kupić gotowa wypaloną płytkę – Hawk @!

 6. Pingback: sasni.eu

 7. Pingback: Sasni.eu

 8. Tak tak nic Ci nie zrobią jak używasz nielegalnego systemu haha, to już jest kradzież a do tego dojdą inne programy bo wątpię iż masz legalne. Słuchajcie bajek.

 9. [b]Mariusz77[/b] – uważasz, że każdy, kto posiada nieoryginalny system zainstalował, lub nabył go świadomie i z premedytacją? Powiadomienie ma na celu jak sama nazwa wskazuje poinformowanie użytkownika o stanie jego oprogramowania. Zasada zachowania poufności MS wyraźnie mówi, że żadne dane użytkownika nie są wysyłane do MS czy policji. Jeśli jest to robione świadomie to zgadzam się iż jest to kradzież. Ale bez podejrzenia o rozpowszechnianie czy handel nikt Ci do drzwi nie zapuka.

 10. Pewnego razu robilem sobie aktualizacje windowsa xp w laptopie i podczas sprawdzania wyskoczylo wlasnie to okienko-UZYTKOWNIK MOGL PASC ITD.Zaznaczam ze mam legalnego windowsa na dysku kupionego razem z nowym laptopem w sklepie bez plyty CD. Uzywam go tylko ja,nigdy nie byl przeinstalowany system czy tego typu podobne rzezby.Faktem jest,ze rzadko aktualizowalem tego windowsa, ale pamietam,ze sprawdzanie legalnosci dawalo zawsze wynik pozytywny czyli oryginalny system,a teraz wyskoczyl taki kwiatek…Takze nie oceniajcie zbyt pochopnie innych…

 11. Już by był absurd gdyby policja wpadła do domu,bo ktoś ma dzisiaj nielegalnego Windowsa xp.
  Podobno Microsoft zakończył już wsparcie techniczne dla Windows xp, ale jak się okazuje to nie całkowicie.
  Dalej jest wspierane sprawdzanie legalności.
  To chyba jedyna usługa jaką Microsoft do dziś oferuje dla xp.

  • Wsparcie to zupełnie inna bajka. To że nie wychodzą nowe aktualizacje to nie znaczy, że nie można ich pobierać. A co do licencjonowania to dlaczego nie rozdają Windowsa XP za free? Program jest licencjonowany i kropka. Ze wsparciem czy bez ma być legalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *