Polecam firmę Wodren przydomowe oczyszczalnie ścieków

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem lub/i montażem przydomowej, biologicznej oczyszczalni ścieków, to śmiało mogę polecić firmę Wodren.

Pan Jacek – szef ferajny widać że ma ogromną wiedzę i doświadczenie zawsze coś doradzi, i wie “co zrobić żeby było dobrze”. Grunt i pogoda nie sprzyjały ale chłopaki spięli się w sobie i zrobili robotę jak należy.

Wodren - montaż przydomowych oczyszczalni

Na początku wiadomo, trzeba było trochę poczekać, ponieważ mieli zawalone terminy ale warto było. Powiem tak, że raczej zaświeciła by mi się czerwona lampka jakby nie mieli co robić a tak przynajmniej wiem, że jeden drugiemu poleca i zawsze jest ruch w interesie.

Przed montażem generalnie byłem zielony. Nie wiedziałem za bardzo czym się różnią oczyszczalnie poszczególnych firm, i nie piszę tutaj o pojemności czy wydajności bo to można wyczytać ze specyfikacji która jest też na ich stronie internetowej www.wodren.pl Jak się okazuje, oczyszczalnie różnią się np jakością wykonania, gwarancją czy tworzywa z jakich są wykonane. Jedno jest pewne – odradzano mi zakup oczyszczalni z marketów – kupiłem bezpośrednio od nich z montażem.

Skąd pomysł na oczyszczalnie?

Generalnie powody były dwa. Pierwszy z nich to fakt, że posiadamy jak to się ładnie nazywa “zbiornik bezodpływowy” czyli po prostu szambo, które raz na jakiś czas należy opróżniać. Trochę to kłopotliwe, ponieważ muszę wygospodarować wtedy czas, żeby wpuścić asenizatorów na działkę. Poza tym podczas przepompowywania fekaliów delikatnie mówiąc brzydko pachniało.

Drugi z powodów to ciągle przedłużający się termin budowy wodociągów i kanalizacji w mojej gminie. Ileż można czekać. Poza tym, jak się okazuje, jeśli jestem w trakcie budowy, i nie mam jeszcze numeru budynku to mnie nie mogą podłączyć do sieci. Będę musiał czekać, aż skończą całą inwestycję, zrobią inwentaryzację i dopiero wtedy na własną rękę będę mógł się starać o przyłącz. Tylko że wtedy cały projekt, zgody i reszta papierkologi spoczywa na mnie. A normalnie robi to za ludzi Urząd Gminy.

W przypadku przyłącza wodno-kanalizacyjnego procedura wygląda następująco: https://wodren.pl/woda-i-kanalizacja/
Natomiast gdy chcemy mieć oczyszczalnię to tak: https://wodren.pl/oczyszczalnie/ 

Jak się później dowiedziałem chłopaki wykonują tez przyłącza wodno-kanalizacyjne, więc po załatwieniu formalności mogli by mnie podłączyć 🙂 Ostatecznie zostaliśmy przy oczyszczalni.

Wiadomo, trzeba wykopać dół żeby zmieścić zbiornik, ale nie spodziewałem się że tak ładnie po sobie posprzątają, a że mają koparkę to jeszcze mi usunęli kupę ziemi co została po budowie. Także roboty ziemne na najwyższym poziomie.

Cóż mogę jeszcze napisać. Acha… Wodren działa na terenie województwa Małopolskiego. Ostatnio podobno jest spore zainteresowanie w okolicach Brzeska. Tam się chyba jakieś przepisy pozmieniały. Ale pewnie ograniczenie nie ma znaczenia jak tylko “kasa przyjmie”. Zapraszam na ich stronkę gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informację oraz kontakt.

PS. Możecie wspomnieć że namiary macie ode mnie.

PS2. A może montowali też u was? Jakie wrażenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *