Czyj to numer telefonu? Sprawdź kto dzwonił – manipulacja?

Jest wiele stron internetowych, które skupiają użytkowników chcących poznać dzwoniący do nich, nieznajomy numer telefonu. Strony takie opierają się na opinii samych użytkowników, którzy zamieszczają komentarze. Pozytywne, bądź w większości negatywne (zazwyczaj sprawdzamy numer który jest natrętny, puszcza sygnały, albo próbuje nas na coś naciągnąć). Jedną z wielu takich stron jest (żeby nie podawać adresu) znajdz – numer . pl

Nie będzie to żadna reklama, nawet linka do niech bezpośredniego nie umieszczę. Zauważyłem natomiast, że tam zmanipulowano komentarze. Wystarczy wpisać dowolny numer telefonu (np swój) i wcisnąć wyszukaj…

znajdz numer

Naszym oczom ukazują się, pomijając reklamę, owe komentarze użytkowników. Jak widać komentują Ania, zbych i seba (dziwnym trafem wszystkie komentarze są z tego samego dnia, ba, mają bieżącą datę. Wczoraj miały z wczoraj, dziś są z dziś.

kom

Wystarczy odświeżyć stronę, by wskoczyły zupełnie inne komentarze, losowo wybranych osób. Jak się okazuje dość łatwo jest odróżnić komentarz prawdziwy od manipulacji. Otóż dodanie wpisu powoduje wyświetlenie pełnej daty (roku), ponadto, wpis nie znika po odświeżeniu. Poniżej przykład na tym samym numerze.

koment

Sprytna sztuczka zachęcająca do dopisywania się pod wybranym numerem. Niestety nikt chyba nie pomyślał, że “domyślne” czy “demo” komentarze powinny być jak najbardziej neutralne, żeby nikomu nie zaszkodzić. Ja w pierwszej chwili zastanawiałem się o co chodzi, przecież nikogo nie prześladuję wydzwanianiem. Jak ktoś będzie szukał mojego numeru, i zobaczy takie wpisy, to od razu podziękuje za współpracę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *