Instalacja programu avast! Free Antivirus

avastavast! Free Antivirus to darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza on komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy – wysyłanie/odbieranie wiadomości e-mail, rozmowy za pośrednictwem komunikatorów czy też przeglądanie stron internetowych.

Zanim zainstalujesz avast! upewnij się że:

 • Jesteś zalogowany do systemu Windows jako Administrator lub użytkownik z prawami administratora,
 • Na komputerze nie są uruchomione inne programy (w razie potrzeby zakończ ich pracę),
 • Wszystkie wcześniejsze programy antywirusowe są odinstalowane,

…aby zapobiec nieprawidłowej instalacji avast! Free Antivirus lub niespodziewanego jej przerwania.

Żeby zainstalować program proszę postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Najpierw pobierz avast! Free Antivirus z naszej strony głównej lub skorzystaj z bezpośredniego linka do programu:

Pobierz avast!

…i zapisz plik na swoim komputerze w miejscu, gdzie będzie łatwo go znaleźć. Na przykład na Pulpicie.

avast zapisz
 

 1. Znajdź zapisany przez siebie wcześniej plik instalacyjny avast_free_antivirus_setup.exe (w zależności od ustawień systemu, rozszerzenie pliku może być ukryte), na przykład na Pulpicie. Kliknij dwukrotnie na pliku instalacyjnym w celu rozpoczęcia procesu instalacji. Gdy pojawi się okno Kontrola konta użytkownika z zapytaniem o uprawnienia, kliknij Tak (lub kontynuuj w Windows Vista) w celu rozpoczęcia procesu instalacji.

 

avast zgoda na instalację
 

 

 1. Po pojawieniu się ekranu Wyboru produktów należy wybrać interesujący nas program (avast! Free Antivirus). Preferowany język do instalacji może być zmieniony przez kliknięcie na bieżącym języku pokazanym w prawym górnym rogu.

 

 

wybór produktów
 

 

 

 1. Na dole ekranu Konfiguracji możesz wybrać, czy chcesz zainstalować Google Chrome. Zaznaczając pole wyboru Ustaw Google Chrome jako przeglądarkę domyślną, można również wybrać, czy ma się ona otwierać jako domyślna przeglądarka internetowa podczas korzystania z Internetu. Szczegółowe informacje znajdziesz w załączonych „Warunkach użytkowania” i „Polityce prywatności”. Zaznacz opcję Instalacja ekspresowa i naciśnij przycisk Dalej, aby przystąpić do domyślnej instalacji programu avast! Free Antivirus w wybranym języku.

 

 


avast i chrome
 

 

 1. Szczegółowe informacje dotyczące prywatności a także inne postanowienia dostępne są w „Umowie licencyjnej Użytkownika Końcowego”, do której dostęp uzyskasz klikając w odnośnik. Jeśli zgadzasz się z tymi postanowieniami naciśnij przycisk Dalej

 

avast umowa usera końcowego
 

 

 

 1. W następnym kroku Kreator konfiguracji avast! utworzy punkt przywracania systemu, a następnie wyświetli pasek postępu instalacji

 

 

instalacja avast
 

 

 

 1. avast! Free Antivirus jest zainstalowany na Twoim komputerze i gotowy do użycia. W wersji próbnej będzie działał jedynie przez 30 dni od czasu instalacji. Jeśli chcesz po tym czasie używać program i chronić za jego pomocą komputer, musisz go zarejestrować. Możesz to zrobić na dwa sposoby.
 • klikając przycisk 'Zarejestruj się przez Facebook’
 • Wpisując swój adres e-mail w oznaczone pole i klikając w przycisk Zarejestruj się korzystając z adresu e-mail

 

 

rejestracja avast
 

 

 

 1. Jeśli instalacja jest zakończona powodzeniem kliknij Zakończ aby opuścić Kreator Konfiguracji avast!.

 

 

avast ok
 

 

 

Interfejs użytkownika programu avast! jest dostępny poprzez pomarańczową ikonkę av w Twoim pasku zadań lub poprzez skrót do programu na Twoim pulpicie.

 

 

avico
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *