Ruszył turniej szachowy „Ciżma Stańczyka”

„Ciżma Stańczyka” to doskonały sposób na przyjemne spędzenie niedzielnego przedpołudnia w spokojnej „twórczej” atmosferze.

W niedzielę (7 października) o godzinie 10.00 w proszowickim domu kultury ruszyła trzecia edycja Proszowickich Turniejów Szachowych „Ciżma Stańczyka„. Stowarzyszenie „Gniazdo – Ziemia Proszowicka” i Centrum Kultury i Wypoczynku już po raz kolejny zorganizowały cykl rozgrywek szachowych.


W tej edycji planowane jest rozegranie 12 turniejów klasyfikacyjnych i na zakończenie jeden towarzyski. Cykl rozgrywany jest w formule otwartej, czyli każdy chętny może wziąć w nim udział. Zawodnicy są podzieleni na dwie kategorie „OPEN” i „JUNIOR” – rocznik 1996 i młodsi. Można  uczestniczyć w dowolnej ilości turniejów, każdy turniej ma swoją klasyfikację, a wyniki uzyskane w nich, są sumowane do klasyfikacji generalnej.

W Pierwszym turnieju nieoczekiwanie wygrał Andrzej Solarz zdobywając 8 pkt. (na 10), drugi był  Ryszard Grochot (7,5) a trzeci zwycięzca poprzednich edycji Bartłomiej Kubacki (7).

Kategorię JUNIOR „tradycyjnie” wygrała Alicja Grochot (9/9) przed swoją siostrą Moniką (7/9) i rodzeństwem Kozera, Kingą i Kacprem, oboje zdobyli po 4 punkty.

Zapraszam na kolejny turniej, który odbędzie się

21 października o godzinie 10.00 w CKiW w Proszowicach.

[za: http://www.24ikp.pl/]

strona Ciżmy: http://www.gniazdo.net.pl/0proj0cizma2012/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *