Krajowy rejestr Pracowników i Pracodawców

Tak, do mnie też trafili. Na szczęście wiedziałem o nich wcześniej. Forumowicze oraz blogerzy pisali o podobnych przypadkach, dlatego gdy tylko dostałem na czerwono opieczętowany list, wyglądający jak typowo urzędowy wiedziałem, że nie ma czym sobie głowy zawracać.

KRPiP – Koperta

Przed założeniem działalności dowiadywałem się mniej więcej ile będzie mnie kosztowała cała procedura. Ile trzeba zapłacić i komu. O Krajowym Rejestrze nie było ani słowa.

Wykonując swe zadania, organy administracji publicznej
współdziałają z organizacjami pracodawców, organizacjami pracowników,
organizacjami przedsiębiorców oraz samorządami zawodowymi i gospodarczymi (Art.
12. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2.07.2004).

Na podstawie Art. 12 ustawy z dnia 15 września 2000r.
został utworzony Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Rejestr jest
bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych
prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych.

Ogłoszenie wpisu w Krajowym Rejestrze Pracowników i
Pracodawców wymaga uregulowania opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnej z
aktualnym rozporządzeniem KRPiP (Uchwała wew. z dnia 10 czerwca 2011 r.).

W związku z powyższym prosimy o uregulowanie opłaty w
wysokości 115,00 zł, w nieprzekraczalnym terminie do 26.08.2011r.

Jak możemy przeczytać wymóg uregulowania opłaty rejestracyjnej został ustanowiony na podstawie ich wewnętrznej uchwały.

Ponad to istnieje tylko jeden właściwy Krajowy Rejestr Pracodawców i Pracowników z siedzibą w Bielsku-Białej i nie jest to Krajowy Rejestr Pracowników Pracodawców znajdujący się na na ul. Złotej 61 w Warszawie.

Oficjalne oświadczenie KRPiP: http://www.krpip.pl/informacje.php

Oświadczenie CEIDG: http://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG.CMS.ENGINE/?D;15bc8aee-0cbc-47a4-8a5b-f8bf81781457

Inne artykuły i materiały dostępne w wyszukiwarce np: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uwaga_swiezy_przedsiebiorco_zlodzieje_w_bialych_208285.html

KRPiP – pismo

Ja wiedziałem o co chodzi, mój kolega niestety zapłacił. Piszę, aby ustrzec innych przed tymi kombinatorami.

0 thoughts on “Krajowy rejestr Pracowników i Pracodawców

 1. Pingback: Sasni.eu

 2. Oczywiście wpisuję w tym miejscu kilka słów ponieważ również dostałem pismo, o którym mówi artykuł. Podstawowa rzecz jaką należy dostrzegać w piśmie, które jest jakoby urzędów:
  1. pismo musi mieć podstawę prawną (oczywiście nie uchwale, bo tą MUSI mieć chociażby stowarzyszenie podejmując jakieś postanowienie, ale ustawa, rozporządzenie, akt prawa miejscowego, unijna dyrektywa – musi odpowiadać Naszemu prawodawstwu)
  2. owa podstawa prawna (czyli jaki przepis związany jest pośrednio związany) musi być związana z treścią pisma-Podmiotem i/lub sytuacją, którą bezpośrednio opisuje (np. jesteś lekarzem, zatem ustawa o zaw. lekarza i rozporządzenie mówi o obowiązkowym członkostwie w organizacji zawodowej, tj. w Izbie Lekarskiej)
  3. musi być wskazany obowiązek ale i uprawnienia (jeśli takie przysługują, a w przypadku wstępowania do „dobrowolnej” organizacji/korporacji zawodowej mamy do czynienia z jednym i drugim)
  4. możliwości odwoławcze (KONIECZNIE! – każdy obowiązek wskazuje możliwości/drogę odwoławczą, tj. z jakiego przepisu możemy skorzystać ażeby ie podlegać obowiązkowi) w postaci wskazania najbardziej odpowiedniego przepisu odwoławczego
  5. no i oczywiście nieśmiertelne (wszędzie tam gdzie jet Administracja Publiczna) powołanie się na KPA – Kodeks Postępowania Administracyjnego, w którym m.in. podany jest termin związany z obowiązkiem o którym informuje Nas pismo. Dostałem pismo załóżmy 31.01.2012r a dokonać zapłaty miałem w terminie „nieprzekraczalnym” 3 dni, czyli do 03.02.2012r. Tak krótkie terminy występują w Wyjątkowych sytuacjach (a rejestracja do korporacji zawodowej taką nie jest) i są m.in. tzw. terminy zawite.
  Na zakończenie:podany przykład (rejestracja w korporacji zawodowej) ma charakter administracyjny. Zatem cale postępowanie również ma charakter takiego postępowania. Nosi więc znamiona (przyjęcie bądź uznanie odwołania) decyzji/postanowienia administracyjnego. A to z kolei mówi Nam, iż brak któregokolwiek z powyższych punktów, nawet w odniesieniu do decyzji Faktycznego organu administracyjnego lub posiadającego władztwo takiego rodzaju może zostać uznane za nieważne.

 3. Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się wspieraniem polskich przedsiębiorców oraz optymalizacją kosztów działania firm.

  Reprezentując tysiące przedsiębiorców wpisanych do rejestru możemy wynegocjować dla Państwa oferty niedostępne dotychczas dla pojedynczych firm. Tylko od Państwa decyzji zależeć będzie z której z ofert skorzystacie.

 4. Szanowni Państwo.

  Po pierwsze łamiecie jedyny zapis w regulaminie tego bloga wpisując swój adres strony Internetowej – który już ocenzurowałem.
  Po drugie, w państwa przesyłce nie było ani słowa o wspomnianych tutaj ofertach. Raczej brzmiało to jak przymus do uiszczenia opłaty. Ale to tylko moje skromne zdanie.
  Po trzecie, albo Państwo, albo osoby zatrudnione przez Państwa do promowania marki/pozycjonowania etc. nie zabłysnęły tutaj kreatywnością a raczej lenistwem kopiując żywcem teksty z Państwa strony www.
  Proszę dać mi spokój i innym uczciwym przedsiębiorcą.

 5. Witam …..
  Ostrzegam wszystkich prowadzących firmy w Zielonej Górze…właśnie dzisiaj dostałem pismo z KRPiP więc pewnie rozpoczęli naciąganie na naszym terenie , oczywiście zaniosę to pisemko na Policję może w końcu wezmą się za tych naciągaczy…

  Pozdrawiam……………….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *